Mini Riley Elf- najmanjši cadillac

predstavitev minijev
Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Mini Riley Elf- najmanjši cadillac

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 26 Jul 2010, 23:14

leta 93 sem v GB prvič v živo videl minija z nenavadno obliko. imel je rep, kot nekakšen cadillac. najprej mi je bilo smešno, potem pa je nastopilo čudenje na temo stvaritelja takega minija. kmalu sem zvedel, da so pod okriljem BMC izdelovali minije v najbolj luksuzni različici pod znamko Riley in Wolsley. prvemu tipu je bilo ime Elf, drugemu Hornet. kot zanimivost povem, da je takrat stal več kot cooper S.

seveda leta zgražanja nad mini spako so minila, v fazah odvisnosti in pod vplivi mini virusa je celo postal zanimiv. kasneje simpatičen vse dokler ni prišlo v navdušenje, da ga bo nekega lepega dne treba imeti. seveda žena ni bila prav nič navdušena nad novo rjo pri hiši..... vse do lanskega IMM srečanja v Angliji, ker so mali cadillaci imeli prav svoj prostor in ženi je postal ljubek, prikupen. seveda v času gradnje hiše je takšna želja samo iluzija. vendar kdaj pa kdaj je fajn imeti glavo v oblakih.

na letošnjem IMM v nečiji sva opazila samo enega Riley Elfa. padla je odločitev, da si ga bo kmalu potrebno umisliti. in ta kmalu se je res zgodil kmalu. nekaj dni za tem sem po tel dobil sliko te redke limuzine. nato je sledil klic pošiljatelju, nato osebi, ki je minija hranila, nato pa še lastniku minija. zgodba verjetno ne rabi nadaljevanaja?????? gremo raje na slike??????

ko smo ga pripeljali domov je bila ura 2:30 zjutraj. komaj smo pričakali jutro:
Slika

odrivanje novih prostorskih dimezij:
Slika

in kopanje kopanje:
Slika

hvala Dušan, Matjaž in seveda Boris!!!! ter vsi ostali, ki ste me navduševali za nakup. seveda mini bo pripadal ženi ;)
Mini loves me

Uporabniški avatar
glavan
Član MKS
Model: austin
Motor: R1, 1330

Re: mini cadillac

Odgovor Napisal/-a glavan » 27 Jul 2010, 10:03

gregor, čestitam za prvega elfa v Sloveniji, lepo da se širi Slovenska košarica minijev :clap:

obesi še kakšne slike notranjosti, nikoli si nisem vzel časa in pregledal notranjost
MINI HAS FEELINGS, TOO !

Uporabniški avatar
MarkoSnoj
Član MKS
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a MarkoSnoj » 29 Jul 2010, 18:21

Pa kaj si ti ja nor! :shock:

Gregor, in ti si šel tako malo garažo delat tam zraven hiše? Sej ni čudn da jo more moj ata hodit kr naprej ti pomagat pospravljat, da še lahko vse noter spraviš :mrgreen:

Malo heca ... drgač pa vse pohvale za tak nakup! Bravo za prvega Elfija! :violin:

LP!
Računalnik me je enkrat premagal v šahu, toda v kick boxingu pa mi ni bil kos.

Slika

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a inno » 29 Jul 2010, 22:35

Vaau. Ta želja je pa bila prevelika. Gregor ,čestitam za nov projekt. Veš ,zanimivo je da imaš doma že skoaj vse karoserijske različice (kabriolet, karavan in hatchback zdej pa še limo) Najbl noro pa je ,da je to mini. To ti bo težko kdo verjel brez slike. lp. Dušan
.

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Re: mini cadillac Riley Elf

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 30 Jul 2010, 23:55

hvala za vaše komentarje!
kmalu pridejo še nove fotke. tiste malo bolj gnile.
upam, da pa se restavratorska dela že pričnejo to jesen.
Mini loves me

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miha » 31 Jul 2010, 08:15

Bravo Gregor,
Vesel sem, da je prišel verjetno edni Elf v SI v roke, ki ga bodo reinkarnirale.
Je pa ta primer zanimiv zato, ker pokaže, da je starodobniško poslanstvo tudi v tem, da kot hrček samo zbiraš stare avte in jih hraniš v garaži. Z njimi pa nič ne počneš, pardon: hraniš jih za različne Gregorje... Bistroumno in hvalevredno, Boris. :clap:
Nazadnje spremenil Miha, dne 31 Jul 2010, 23:17, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 31 Jul 2010, 22:45

mini je dolga let čakal na mene oz. ženo, ki si ga je zaželela.
čuval ga je debeli sloj praha in bil je obkrožen s številčnimi angleži. žal na sliki je viden samo opel ;-)

Slika

Slika

Slika

notranjost Rileya je bila najbolj prestižna. od svojega tekmeca Wolsleya je bil bogatejši ne le po ceni ampak tudi po magic wand menjalni ročici, ki je bila kromirana!!! luksuz!!! in po leseni armaturni plošči, Wolseley pa je imel le leseni dodatek na ohišju števcev- jajčku

sicer so vsi modeli imeli usnjene sedeže!!!
Slika

sprejemam vse predloge in izkušnje kako ih očistiti in čimbolj oživeti
Slika

Elf je seveda imel tudi detalj od mini cooperja. črni material- skaj nad armaturno ploščo.
Slika

naslednjič pa pride na vrsto še gniloba ;-)
Mini loves me

Uporabniški avatar
big healey
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a big healey » 02 Avg 2010, 17:51

No, zadeva je taka : Sem prebral ta članek o Elfu, si pozorno ogledal fotografije (nisem se mogel odločiti ali je res ali je fotomontaža, saj veste, Photoshop dela čudeže) :o ,v naslednjem trenutku sem že sedel v Jagu (saj veste , Gregurju na obisk ne moreš kar tako v nekem navadnem avtomobilu) in takoj odbrzel v Brezulo.
Sedaj vam lahko z gotovostjo potrdim -VSE JE RES :lol: , videl sem ga z lastnimi očmi :shock: , čisto tapravi Elf. No sedaj pa boste rekli , da sem imel Gregorja za izmišljevalca, a to ni res. Elf je tako redek avto, da pa res ne moreš kar verjet, če ti nekdo tako mimigrede reče ,da ga ima.
S tem kar sem videl , pa sem zelo zadovoljen. Avto je v odličnem stanju , originalen in kompleten :dance:
Gregor, bravo :clap: odličen nakup, a zadeva je taka. Za vsakim uspešnim moškim stoji uspešna ženska, zato čestitam tudi Jolandi :clap: ,ona ima največ zaslug, da je ta avto pri hiši.
Juppiii :violin:

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miha » 02 Avg 2010, 23:33

Big Healy uvaja novo (staro) lepo maniro, da se odpravi k prijatelju v "tagmašni opravi". Vredno posnemanja. Je ta ideja iz Silverstona?

:clap:

Uporabniški avatar
glavan
Član MKS
Model: austin
Motor: R1, 1330

Odgovor Napisal/-a glavan » 03 Avg 2010, 11:53

a taka armatura je bila standard pri Elfih?
A je bila kdaj tovarniško vgrajena tudi v Miniju, dolgo se že sprašujem od kje ta armatura.

Zgleda zelo lep primerek. Čestitam :clap: :clap: :clap:
MINI HAS FEELINGS, TOO !

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov