Innocenti

Tekoči projekti oz. potek obnove ali predelave celotnega minija
Odgovori
finch
novinec
Letnik: 1974

Innocenti

Odgovor Napisal/-a finch » 29 Nov 2011, 10:11

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu in tudi nov lastnik malega Innocenti Minija.

Minija sem si želel že od nekdaj, a sem željo zaradi časovne stiske malce odrival. V zadnji polovici leta se je stanje malce umirilo, v začetku oktobra pa sem na bolhi slučajno zasledil malega Innocentija, ki je obstal sredi obnove, oz. natančneje razstavljanja.

Motor je 998ccm, letnik naj bi bil 1974, a po številki šasije ustreza letnikom 74+. Stvar bom moral še malce raziskat a zaenkrat je to to :)
Splošna ohranjenost je za moje nestrokovno znanje solidna. Menjati bom moral "A" panel na sovoznikovi strani, stranske pragove in zadnjo zvito pločevino pod odbijačem (spodaj, ne vem kako se reče). Več bo znanega po peskanju, katerega želim opraviti še pred novim letom, a zaenkrat zgledajo deli ohranjeni. So minimalne luknje, katere nameravam izrezati in zavariti z novo pločevino.

Medtem sem domov pripeljal še kar nekaj rezervnih delov...1.3 motor, nova mostova, nove amortizerje, alu platišča, stekla, sedeže in še na kupe drobnarij, katere nameravam lepo shraniti in uporabiti kar bom lahko. V bistvu sem pri kolegu našel "zlato jamo". Saj poznate zgodbice o zaraslih garažah, v katere nihče že 15 let ni pogledal, ali pa le vrgel noter kakšno drobnarijo in pustil pajkom spokojen mir :)

Zanima pa me, kako bi najlažje prišel do innocenti delov? Do sedaj sem našel že dva naslova v okolici Udin, kamor bi se lahko obrnil. Verjamem, da je tu kdo, ki bi mi lahko pomagal z naslovi ali pa z informacijo.

Hvala. Obljubim, da še ta teden prilepim slikco :)

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Re: Innocenti

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 02 Dec 2011, 02:20

čestitke za novega minija in člana foruma!
veseli me, da se je pojavil še en innocenti. upam, da ga boš ohranil v originalni izvedbi.
z inno deli je precej težje kot z angleškimi. so veliko dražji in redkejši. seveda karoserijski in mehanski deli so enaki z angleškimi miniji.
zavidljiva najdba zlate jame pa nam daje upanje, da te še obstajajo. zgodbe z lepim koncem so kot tvoje. torej pozabljeni deli po dolgem času počakajo na novega srečnega lastnika. poberi do zadnjega vijaka, kajti nikoli ne veš kaj ti bo prišlo prav. če ne tebi, pa drugim.

hrabro s peskenjem in objavi nam fotke.
držimo pesti z obnovo in da boš čim hitreje med nami na srečanjih.
Mini loves me

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a inno » 02 Dec 2011, 20:36

Pozdravljen,

Čestitam za nakup innocentija in se že veselim kakšne fotke.
Tudi sam imam innocentia l.75. Kar se mehanike in karoserije tiče je najcenejša dobava iz Anglije. Ostali deli ,ki pa so italjanski pa je najboljši obisk sejmov starih vozil in motorjev v Italiji( Milano ,Padova ,Monza, Imola....) .Naj te opozorim ,da so cene teh delov gotovo dražje za cca 30-50% od angleških,vendar se da tudi malo pobarantati. Problem je ker so novi inno deli večinoma iz stare zaloge in jim to dviguje ceno. Sam imam nekaj delov za innocentija podvojenih . Sporoči če boš kaj potreboval.

finch
novinec

Odgovor Napisal/-a finch » 08 Dec 2011, 07:49

Evo, obljubljene fotke!

Posnete fotografije so žal iz leta 2005, preden je avto našel bivšega lastnika. Takrat je bil očiščen, zaščiten in prepeljan v garažo. Mnenje o njegovi splošni ohranjenosti je sedaj že malce slabše, a odnehal ne bom ;)
Priponke
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 08 Dec 2011, 19:32

Innocenti je na slovenskih tleh tako redek, da se ga splača obnoviti!
detalji na miniju izgledajo originalni.... razen zadnje haube. ta je angleška.

držimo pesti pri restavriranju! in javljaj nam o napredku!
Mini loves me

finch
novinec

Odgovor Napisal/-a finch » 12 Jun 2014, 08:20

Žal in s slabo vestjo moram povedati, da se dela na mojem Miniju po letu 2011 niso nadaljevala kaj prida vzpodbudno. Pomanjkanje časa zaradi pretiranega dela v službi me je po nakupu odvrnilo od odločno začrtanih planov restavriranja, finančna kriza na gradbenem področju pa od kasnejše obnove.
Zaradi omenjene situacije (časovne kot tudi finančne) sem oživel mizarsko delavnico starega očeta in se priučil dela z lesom. Zaenkrat gre za popoldanski s.p. a se mi sredstva obračajo in omogočajo plačevanje obveznosti. Žal pa tu zmanjka prostora za Minija - bila je ljubezen na prvi pogled, a sem moral žal "zategniti pas". Mogoče bo v prihodnosti še kdaj čas, zaenkrat pa potrebujem prostor za spravilo lesa.

Mini je razstavljen... sprednji most izgleda OK, zadnji je potreben peskanja in obnove. Karoserija; zamenjati bi bilo potrebno prednja A okvirja pri vratih, dno v prtljažniku, pragove in povariti kje pa kje kakšno luknjo. Dno je premazano s smolo zaradi česar ne poznam njegove ohranjenosti. Prednja blatnika izgledata kolikor toliko OK.

Kogar Mini zanima si ga lahko pride kadarkoli ogledati. Od decembra 2011 je počival v ogrevani kletni garaži, shranjen proč od zobu vremena. Tekom dneva objavim tudi še kakšno fotografijo.

Cena mi je zaenkrat še neznanka v kolikor pa najdem resnega kupca sem se pripravljen pogovarjati. Dosegljiv sem načeloma stalno na tel. št. 041 963 501. Sem iz Kranja

LP, Sandi

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost