GT/XE was Red Beast

Tekoči projekti oz. potek obnove ali predelave celotnega minija
Uporabniški avatar
Brutalac
spremljevalec

GT/XE was Red Beast

Odgovor Napisal/-a Brutalac » 18 Jul 2009, 10:28

Ok sad cu vam pokazati svoj prvi auto :shock:
Ovo je Mini 1000 '72 inace poznat kao Red Beast :twisted:
Bilo je to davne 1999 kad sam ga kupio i od onda ga imam...Gregoru je sigurno JAAAAAKO poznat ;)
Ovako je tekla njegova transformacija :D

Kad sam ga kupio nakon minimalnih modifikacija...

Slika
Slika

Tu u pozadini se vidi Pegla sa kojom sam se "furo" dok Mini nije bio spreman :lol:

Slika
Slika

Ovak je izgledao u Krapini na Oldtimer rallyu nakon male nezgode :shock:

Slika

I onda konacno...

Slika
Slika

Pa sam se tako vozikao po cijelom Jadranu i Hrvatskoj dok su godine prolazile a Red Beast je trunuo i raspadao se...nakon malo jeceg udesa bio je spreman na limariju...

Slika
Slika
Slika

A ovo su novi djelovi limarije koje sam stavljo + podovi koji se ne vide

Slika

Kak to vec ide..poslje limarije na lakiranje...

Slika
Slika
Slika
Slika

A u planu sam imao stavljati mu Hubu i gepek od fibera... :o

Slika
Slika

Ovak je izgledala jedna od najgorih priprema za lakiranje koju sam vidio ali nije bilo povratka pa...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

A ispalo je ovako...na fotkama se ne vidi ali ima pun lulek gresaka i uzasno je lose polakirano...

Slika
Slika
Slika

Pa sam ga poceo lagano slagati...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

A ovo su i neki od novih djelova...i slozene felge...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Nazadnje spremenil Brutalac, dne 21 Nov 2010, 15:53, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
Brutalac
spremljevalec

Re: Red Beast

Odgovor Napisal/-a Brutalac » 18 Jul 2009, 10:29

E a sada dolazi NAJJACI i najludi dio :evil:
S obzirom da je auto bio lose polakiran i blatobrani nisu bili vareni po muldama nego su se drzali sa sarafima...
NAPRAVIO SAM OVO :twisted:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Brutalac
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Brutalac » 18 Jul 2009, 10:29

A danas stoji ispod Filipovog i ceka bolje dane :D

Slika

Nadam se da vam nije previse slika... :?

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 20 Jul 2009, 08:57

Vlatko, nemaš pojma koliko me razveseliš sa slikama crvene zvijeri!!! nikada dovovoljno fotki, pogotovo, jer ja nemam ni jedne od crvenkota.
je že več kot 11 let odkar ni v moji lasti ;-)
ali nikako mi nije jasno kako si ga dobio sa malim fergazerom i čeličnim felgama (kao što se vidi na slikama). od mene je otišao ipak malo drukčiji?
kako napreduje posao? gdje si stao?
Mini loves me

Uporabniški avatar
Brutalac
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Brutalac » 21 Jul 2009, 21:05

gregor.tm napisal/-a:ali nikako mi nije jasno kako si ga dobio sa malim fergazerom i čeličnim felgama (kao što se vidi na slikama). od mene je otišao ipak malo drukčiji?
kako napreduje posao? gdje si stao?
Hm...stvarno ne bi zelio to komentirati ali mislim da je jedini krivac Mladen... :evil:

Gdje sam stao...u besparici :D ...trenutno je limarija i dalje a o vecim detaljima cete biti obavijesteni kada ih bude ;)

Uporabniški avatar
Brutalac
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Brutalac » 21 Nov 2010, 15:53

Eto dosao je i taj dan da pokazem svoj projekt koji "aktivno" traje godinu i pol/dvije a zapocet je jos 2001 :lol:

Pocetne ideje su bile totalno drukcije od sadasnjih koje su proizasle iz ajmo rec financijskih limita i znatizelje!
S obzirom da je Red Beast od pocetka trebao biti totalni custom Mini, a dio toga je i ubacivanje nekog drugog motora, ostao sam pri tome...
Pocetna ideja je bila ubaciti Hondu ali problemi su poceli vec kod same potrage za motorom kojeg nije bas jednostavno nac a i ako ga se nadje je poprilicno skup...uslijedila je potraga za alternativama...
Naravno da su alternative isto trebale zadovoljiti neke uvjete...cijenu, dostupnost i rezervne dijelove naravno!
Takodjer je jedan od "problema" to sto Mini ima mali prednji kraj sa cime se suzava izbor motora jer produzivanje prednjeg kraja, sto je vani normalno, jednostavno NIJE dolazilo u obzir...

Druga opcija je Clubman... 8)

Znam da se neki zgrazavaju na njega, govore da izgleda ko Yugo i Lada, neki cak govore da to nije Mini ali onog trena kada mi se dopao na neki Clubmanov poseban nacin, stvorio mi je puno vise opcija u odabiru motora, tj. sa Clubmanom SVE ide pod haubu :twisted:

E tu je sve krenulo "nizbrdo"...
Odlucio sam se na Clubmana i odmah nakon sam kupio i motor koji sam odlucio uglavinjati u njega...

C20XE 1998 cc, 16V DOHC, 110 kW / 150 hv @ 6000 rpm, 196 Nm @ 4600 rpm

Slika

Slijedece na popisu je bio prednji most koji je isto tako morao zadovoljiti postavljene uvjete...
Sada vise nije bio problem standardni Minijev prednji kraj nego standardni Minijev ovijes koji je morao ostati...
Na trzistu ima nekoliko mostova u ponudi, neki cak podrzavaju standardni Minijev ovijes ali tu dolazimo do "problema" sa cijenom i postarinom...a i taj dio sam htio izbjec tako da sam odlucio sam napraviti most 8)
Uslijedili su sati, dani i mjeseci za kompom, proucavanje, ispitivanje, informiranje bla, bla, bla...
Ukratko NIGDJE ne postoje dimenzije i NITKO vam ih ne zeli dat iz jednostavnog razloga koji vam je svima valjda jasan...

Kada sam kupio materijal primio sam se posla i dobio ovo...
Znaci most je ostao Standardni Minijev sto se tice ovjesa i tocki vezanja na karoseriju ali su promjenjene dimenzije kosa u koji sjeda motor jer je ovaj Opelov malcice veci ;)

Slika

Opelov motor zahtjeva drukciji saltung od Minija i nalazi se na potpuno drukcijoj lokaciji pa je potrebno napraviti i lagane modifikacije na karoseriji da bi se mogao umontirati...
Znam da ma prvi pogled izgleda glupavo imati neku plastiku u autu ali postoje razlicite opcije za urediti i uljepsati saltung, a kad se covjek navikne cak je i fora ;)

Slika

Slika

Naravno da to nije jedina modifikacija potebna za napraviti ali lista je preduga da nabrajam...

Odlucio sam da ce Mini biti na 13icama pa sam tako dobio i veci izbor kocnica...
Sa motorom od preko 150KS ce Mini dobro ic ali ga isto tako treba dobro zaustaviti!
Metro cetveroklipne celjusti sa samoventilirajucim diskovima i servo za pocetak su sasvim dovoljne...dok se ne skupi novaca i kupi nesto bolje ;)

Slozene celjusti sa Green stuff plocicama...

Slika

Slika

Zadnji ovijes i kocnice isto ostaju vise manje standard...za sad...ali isto tako ima sve stelajuce da mogu postic najbolje lezanje i upravljivost, konacno sam iskoristio KAD nosace zadnjih ramena koje sam kupio prije 6 god. u Englaskoj *HAPPY*

Slika

Slika

Previse mi je toga za pisati i objasnjaviti tako da cu sve vise manje sa vremenom...

Evo nekih foti tek tako...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
big healey
spremljevalec

Re: GT/XE was Red Beast

Odgovor Napisal/-a big healey » 28 Nov 2010, 13:24

Opala, za kaj takega pa je potrebno imeti precej znanja. Bo zanimivo videti , ko bosta z Lilihipom (powered by Honda) pohodila gas. Želim ti da uspešno spelješ projekt do konca ! ! !

Uporabniški avatar
glavan
Član MKS
Model: austin
Motor: R1, 1330

Re: GT/XE was Red Beast

Odgovor Napisal/-a glavan » 04 Mar 2011, 21:04

imate vi en dober bend, ki te je dobr opisal :D :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=7ofmtksWkbw
MINI HAS FEELINGS, TOO !

Uporabniški avatar
Brutalac