BMC garaža TM

Tekoči projekti oz. potek obnove ali predelave celotnega minija
Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

BMC garaža TM

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 11 Feb 2013, 14:25

zadnje čase pogosto slišim, da sem tudi jaz zaspal s svojimi prispevki na forumu.
imate prav! hitri tempo na vseh področjih pušča zelo malo časa za hobi. pravzaprav je moj hobi vsakodnevno povezan z miniji, vendar zmanjka časa za pisanje in moje projekte.

od časa do časa me kdo zbode zakaj nič ne pišem o svojih minijih, projetkih.... da jih skrivam itd. seveda nisem želel predstavljati garaže iz razloga, da ne bi delovalo kot važenje. vendar časi so se očitno spremenili in tako je druga spodbuda prišla prav danes s strani člana tega foruma in lastnika čudovitega minija, ki mi je danes odprl oči z izjavo, da ne morem pričakovati, da mini lastniki pišejo o svojih minijih, projektih, če pa sami oz. tisti, ki smo v to najbolj vključeni ne pišemo.

odločil sem se, da po nekaj letnih extremni zasedenosti z izgradnjo hišo, garaže, časa za otroka, družine itd posvetim malo več časa na deljenju informacij.
odpiram novo rubriko garaža TM, kjer bom predstavil moja dela, projekte, napake, zanimive stvari, posebne, redke dele, okvare, neumnosti...

večni problem v mojem življenju je bil kam z miniji, kam z deli? ko sem šel na svoje nisem več imel stalnega prostora za delo na miniju, friziranje motorja, obdelava glav, fine sestave, umazana dela itd....
končno sem začel reševati problem z izgradnjo svoje garaže.

ta sedaj izgleda nekako tako:
Slika

seveda se postavitev menja.... in vsake toliko časa zaradi primanjkovanja prostora naredim kakšno novo polico, regal itd.
Slika

brez dvigalke si več ne znam predstavljati dela na miniju:
Slika

delovne površine je bilo na začetku dovolj. reševal sem jo z izvlečnimi mizami..... vendar jih že dolgo primanjkuje:
Slika

tako je bilo nekoč, ko je bilo še vse bolj ali manj prazno
Slika

bilo je potrebno narediti tudi črno belo vzdušje ;-) ..... seveda brez nalepke miniforum.si tudi ne gre!
Slika

od zunja je bolj skromna oz. nedokončana. se pa občasno ustavijo prijetni miniji.
Slika

slika je bila narejena lani poleti, pri skoraj 40C stopinjah :D,na sliki sta Jeff in Sophie, ko smo dan pred pričetkom poti na balkansko minijado šele začeli z vgradnjo motorja v minija.
Slika

tudi ponoči ob cca 1:30 je bilo več kot 30 stopinj.
torej 6 ur pred pričetkom poti na balkansko minijado smo šele zmontiral na novo sestsavljen motor v minija.
na koncu se je pivo res prileglo.
Slika

dokler sem jaz delal na svojem miniju sta Jeff in Sophie postorila še zadnje servise kugl oz. končnikov:
Slika

ob dveh zjutraj smo bili pripravljeni za na pot:
Slika

še ena nočna fotka!
Francesco Mizzerali s svojo italijansko ekipo (znani kot glavni organizatorji letošnjega mednarodnega srečanja minijev IMM2013 v toscani, kjer je trenutno prijavljenih že več kot 4.500 minijev!).
ob cca. 23 ponoči me kliče Francesco, da imajo težavo na poti na madžarsko z lučmi njihovega minija. ni problema, naredil sem prostor v garaži, problem odpravili in potem zabredli globoko v noč ;)
Slika

obilo užitka mi nudijo čudovite mašine, posebnih minijev. ni ga čez užitek, ko greš skozi vsak vijak, vsak sestavni del in čakaš na prvi vžig in kilometre. na sliki je Mk1 cooper 998 motor na hidrolastik mostu:
Slika

res je da je večina motorjev zelenih.... vendar te barve se ne naveličaš.
tukaj je še en lani skončanih motorjev:

Slika
zelo simpatičen 850 motor z cooper glavo in odmično! posrečena kombinacija!
http://s1028.beta.photobucket.com/user/ ... ort=3&o=19

na bloku se vidi, da gre za starejši blok iz leta 1970!
Slika

včasih si moram pomagati s škripcem:
Slika

še zadnji vijaki pred montažo:
Slika

in pripravljen je za montažo!
Slika

pred dnevi je bil čas za pripravo nove sezone!
Slika

nekaj glav ima tudi 11 lukenj :angelic-green:
Slika

največja veselja so mi pravi motorji. tisti, ki se končajo s črko S! nekoč sem jih samo gledal od daleč, samo posamezne dele.... danes pa moram priznati, da mi je v veliko veselje tudi kakšnega oživeti. velika hvala na zaupanju.
Slika

S-ova razlika je zelo vidna! najbolj me pa navdihujejo izumi lastnikov motorja in skrbno ter varnostno blindiranja lukenj :clap:
Slika

še en zgleden primer!
Slika

poslikanih primerov glede zadelanih luknej motorja imam še dosti in upam, da bo še priložnosti, da prikažem skrben odnos lastnikov do svojih motorjev.

kmalu pridejo še nove fotke.
Mini loves me

perokalimero
novinec
Letnik: 0

Re: BMC garaža TM

Odgovor Napisal/-a perokalimero » 11 Feb 2013, 16:59

čist hudo. morm pa rečt da kadar pridem .. je zmer mal drugač v tej garaži.. zmer kej novga :D

Uporabniški avatar
MrMini
spremljevalec
Model: austin
Motor: 1000
Letnik: 80
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a MrMini » 11 Feb 2013, 17:17

Me veseli, da včasih kakšna spodbuda pomaga pri predstavitvi projektov. ;) Morda pa si tudi sam premislim in nadaljujem s svojo temo.
Tvoje predstavitve so vedno zanimive. Ta pa bo še toliko bolj, saj gre konec koncev za tvojo garažo.

puma79
spremljevalec
Model: inocennto
Motor: 1275
Letnik: 1968
Kraj: Strunjan-Portorož

Odgovor Napisal/-a puma79 » 14 Feb 2013, 04:54

Enkrat morem pridet pogledat to delavnico...
V njej pa ti ne manja delow oz. dela :)
Mi je vsec ta predstavitev

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 14 Feb 2013, 15:08

hvala na pozitivnih komentarjih.
dobil sem veliko zasebnih sporočil in mailov, če ima garaža alarm. seveda ima! tihega in glasnega, oba v pripravljenosti ;)
v naslednjem tednu bom temo TM garaža obnovil oz. dodal nove fotke.
hvala še enkrat.
Mini loves me

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a inno » 17 Feb 2013, 00:23

No končno smo dočakal tudi tvojo predstavitev. Je bil ze čas. Kar se mene tiče obisk tvoje garaže blagodejno vpliva na počutje in pomiritev živcev zaradi napetega vsakodnevnega tempa. Glede na to ,da večini članom foruma dobavljaš dele ter kasneje nekaterim tudi obnavljaš avtomobile nikoli ne bi smelo zmanjkati časa za sprotne reportaže . Poleg svoje promocije bi tudi spodbudil nadaljno predstavitev ostali projektov članov foruma ki so ostali nedokončani ali pa samo nepredstavljeni.

Z vseljem čakam nadaljevanje.

Uporabniški avatar
glavan
Član MKS
Motor: R1, 1330

Odgovor Napisal/-a glavan » 21 Feb 2013, 14:49

oooooo, od kdaj pa ti Trimuph-a parkiraš v garaži? :D
Čestitke :clap: :clap: :clap: :clap:
MINI HAS FEELINGS, TOO !

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 28 Feb 2013, 14:23

glavan napisal/-a:oooooo, od kdaj pa ti Trimuph-a parkiraš v garaži? :D
Čestitke :clap: :clap: :clap: :clap:

saj ga ne jaz.... žena ga parkira ;-)
Mini loves me

Uporabniški avatar
MrMini
spremljevalec
Motor: 1000
Letnik: 80
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a MrMini » 18 Mar 2013, 21:57

Gregor, kdaj sledi nadaljevanje?!

Uporabniški avatar
aboxdc
Moderator
Model: Classic MK3
Motor: A Series 998 cc Tran
Kraj: Ljutomer

Odgovor Napisal/-a aboxdc » 03 Dec 2013, 21:22

Tole je za marsi katerega sanjska garaža. Upam da se gregor zaveda tega:)
I Love it when is it MINI, the Only Love that never leaves you alone...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost