Prenova Mini 1000 (1980), angleški

Tekoči projekti oz. potek obnove ali predelave celotnega minija
minibar
spremljevalec
Model: morris
Motor: 998
Kraj: rakek

Prenova Mini 1000 (1980), angleški

Odgovor Napisal/-a minibar » 03 Maj 2009, 15:58

Da predstavim malo bolj podrobno moj projekt! Gre za mini 1000, ki ga je lasko leto z Anglije pripeljal Marko in katerega sva potem z mojo boljšo polovico odkupila :D . Bila je ljubezen na prvi pogled, čeprav ličarsko ni bil ravno najboljši in je bil na nekaterih standardnih mestih potreben kleparskih popravil (trikotniki, itd.) sva se s punco, glede na to da sem sam svoj mojster tip človeka, odločila za nakup! Še pred tem sem malo raziskal, kako je z dobavo delov pri nas in preko ebaya in ugotovil, da so kosi še najmanjši problem tako cenovno kot glede dobave! Potem pa smo šli v akcijo! Ko sem se lotil menjave trikotnikov sem ugotovil, da je pod vsem tem avto, kar se pleha tiče, v katastrofalnem stanju, tako da je padla odločitev da gremo v generalno prenovo! Avto smo peljali speskat da se je pokazala prava slika, ki pa ni bila ravno lepa. Na avtu je bilo za 2 mešalca kita (ponekod tudi 1 cm debala plast!!!), preluknjan in poflikan na vseh možnih mestih, kar je pomenilo, da je bil avto v preteklosti že ˝obnovljen˝! Čez pregnito pločevino so bili privarjeni novi kosi, najbolj smešno pa je bilo, da so nekatere luknje flikali tako, da so nanjo položili kos aluminjaste pločevine in samo premazali s kitom, da je bil ˝fiksiran˝ :doh: ! Ko sem prvič zarezal s flexom v poden se je z njega usulo za 2 smetišnici rjavice :clap: ! Tako kot sem preklel tistega angleža, ki je to rihtal, nisem še nobenega :evil: ! Je pa zanimivo tudi to, da sem najbolj fasciniran nad tem avtomobilom postal ravno pri razstavljanju, saj nisem mogel verjet kako preprosto in hkrati dovršeno je narjeno vse skupaj! Bravo angleži :dance: ! Trenutno sem po dobrih treh mesecih še vedno v fazi kleparjenja, saj delam večinoma sam, tako da traja malo dlje vse skupaj! Za prvič toliko! Tu pa je še nakaj slikc;

Tako se je začelo
Slika

Glede na to da garaža ni namenjena za takšne stvari je potrebno veliko improvizacije....smo preverili nosilnost, brez skrbi :lol:
Slika

...
Slika

Slika

groza...
Slika

Slika

Tako ga je bili iz minute v minuto manj :D
Slika

Desna stran je nekako poštimana
Slika

še ena
Slika

trenutno smo tule
Slika

to pa me še čaka...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

To pa bo po moje največja jeba! Kakšen nasvet?
Slika

To so gobo prikazani trije meseci trdega dela, ostalo pa sledi sproti! Danes mi bo mogoče uspelo navarit zadnji pod!

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Re: Prenova Mini 1000 (1980), angleški

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 03 Maj 2009, 23:03

čestitke za hraber podvig!
edini pravi način obnove je, da začneš iz gole karoserije.... tako, kot si se lotil.

znano je da so angleški miniji najslabši. vreme imajo obupno in miniji so zelo ranljivi glede na to da njihova tehnologija kar se tiče karosrije se ni spremenila od konca 50. do 2000 leta. tudi kar se tiče restavratorstva angleži ravno ne slovijo. sam sem bil na srečanjih v GB zelo razočaran kar se tiče kvalitete minijev in obnov. na srečo se je to v zadnjih nekaj letih zelo izboljšalo.... kljub temu je flika na fliko in ta preko luknje pri njih še vedno vsakdanjost.

torej luknje na angleških minijih niso posebnost. idealne karoserije se dobijo v italijanskih predelih. tudi nemške so zelo boge. sploh zaradi količine soli na njihovih cestah. lepo je da si se lotil temeljite in skrbne obnove!

če boš potreboval pomoč ali nasveta smo prav zato tu!
obilo sreče in poročaj nam o napredku!
Mini loves me

minibar
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a minibar » 04 Maj 2009, 14:54

Glede stanja njihovih karoserij sem slišal že ogromno in to veliko preden sva se odločila za nakup, tako da sva nekako vedela v kaj se spuščava, ampak da bo tako slabo si pa res nisem predstavljal. Ampak ok! Smo se hitro sprijaznili z dejstvom da bo potrebno veliko dela, časa in konec koncev tudi denarja! Glede na to da imam še vedno voljo se niti ne sekiram preveč! Takšne vzpodbudne besede pa samo še pripomorejo k motivaciji za delo! Hvala lepa Gregor.tm! Dovolj je že samo da si ogledam malo vaše fotke, pa že letim nazaj v garažo :lol: ! Vas obveščam še naprej kako poteka delo!

Lp

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Mitja » 15 Maj 2009, 18:04

uf tega sem gledal na avto.netu pa je izgledal še kar lep pa vidim da ga je samo še volja skupaj držala. Pravi kit car :angelic-green:
kakšna je bila potem šele zadnja prema ? vsa čast da si se odločil da rešiš še enega minija marsikdo bi ga že odpeljal na odpad
za pravega mini intuzijasta pa je to pravi izziv :clap: :clap: :clap:
Slika

minibar
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a minibar » 27 Maj 2009, 20:47

Dolgo časa nismo nič poročali kako napreduje naš projekt! Najprej pa - hvala Mitji in Seteshu za vzpodbudo in pomoč :bow-yellow: ! Res ga je verjetno samo še volja skupaj držala...in to skupaj z mojo :D, ampak ga počasi rešujemo muk in mu vlivamo novo življenje! Danes je po dolgem času zopet na ˝nogah˝ :handgestures-thumbup: plus tega smo dobili še nekaj zadnjih potrebnih kosov iz UK da do konca poštimamo pleharijo :dance: ! še slikce:

takšno je stanje sedaj
Slika

Spredaj je še največ dela
Slika

Zadaj moramo poštimati samo še krivino spodaj (pod odbijačem)! Če ima kdo kakšno viška se priporočam :pray:
Slika

pod je nekako poštiman
Slika

še ena
Slika

Sicer sem dobil od Setesha in Mitje blatnike, ki so kot novi (iskrena vama hvala), ampak sem se na koncu odločil da končam mojo verzijo, saj si, glede na to da sem amater, nisem upal tvegat da bi mi na koncu ob kompletni menjavi vse zategnilo! Sem pa zamenjal zadnji poden :handgestures-thumbup: !
Slika

še ena
Slika

ta glavna stvar ki sem jo dobil danes
Slika

Toliko za enkrat!

Uporabniški avatar
Setesh
Administrator
Model: hmm
Motor: 998 A+ kmalu K1200RS
Letnik: 0
Kraj: 45°43'13,55'' 14°44'37.34''
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Setesh » 27 Maj 2009, 21:58

:handgestures-thumbup: Bravo! Tako se dela :D
Slika

Uporabniški avatar
aboxdc
Moderator
Model: Classic MK3
Motor: A Series 998 cc Tran
Kraj: Ljutomer

Odgovor Napisal/-a aboxdc » 28 Maj 2009, 00:13

Kar se tiče kelparije, moram pohvaliti mojstre na tem forumu... Meni ta praksa ni ravno vešča, bom kar naredil spisek in potem kar dal kakemu zaupanja vrednemu mojstru:)
I Love it when is it MINI, the Only Love that never leaves you alone...

minibar
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a minibar » 11 Jun 2009, 22:17

Mini že nekako dobiva neko končno obliko! Veliko je sicer še drobnarij ki mi vzamejo ogromno časa :doh:, ampak bo tudi tega že enkrat konec! Veliko dela bo potem še z brušenjem in kitanjem in podobnim pacanjem, kar me je že sedaj groza! Tu je nekaj novih slikic!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

minibar
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a minibar » 11 Jun 2009, 22:22

Kar se prvega konca tiče je samo pripet gor, da sem približno videl dejanko pozicijo! Bo treba kar nekaj uric dela še, da bo vse skupaj fiksirano :) ! Komaj čakam! :dance:

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Mitja » 12 Jun 2009, 00:40

Vidim da ti gre krpanje lukenj dobro od rok :clap: :clap: :clap:
Pridemo kej naokol tako mal za stimulacijo :angelic-green:
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta