z Minijem v Mongolijo

potopisi, podvigi,.....
Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

z Minijem v Mongolijo

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 23 Jul 2010, 22:41

vsi, ki ste bili na naši poti na minijado oz. balkansko minijado v srbiji to leto, ste spoznali prisrčno deklico Sophie iz Anglije, ki je bila sopotnica Jeffa.

to leto se je tudi ona podala na pot v Mongolijo in to v miniju!
vsakoletna tradicionalna prireditev, katere se udeleži kar nekaj minijev in je moč brati oz. spremljati v Mini Magazinu.

nekaj uvodnih besed so že zabeležili angleški mediji na;
http://www.thisisplymouth.co.uk/news/Ch ... ticle.html

želimo ji veliko sreče na poti z njenim predelanim mini estate iz 70. let.
Mini loves me

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Motor: 998
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: z Minijem v Mongolijo

Odgovor Napisal/-a Miha » 24 Jul 2010, 11:20

Gregor, vsaj za eno uro brskanja po internetu si povzročil s to povezavo/linkom. Navdušujoče...<-:))

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 26 Jul 2010, 22:07

Sophie se mi je ravno javila, da jo bo pot vodila preko Slovenije. je že rezervirala garažo, če bodo potrebna popravila ;-)
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 30 Jul 2010, 22:01

tričlanska ekipa je prišla pred dvema dnevoma do Maribora!
včeraj smo v garaži porabili skoraj celi dan za dodatne izboljšave minija in zamenjali semering sklopke. zvečer je bil mini pripravljen za nadaljevanje poti v Mongolijo. danes so že odrinili proti romuniji in držimo jim pesti!

za vse, ki berete večer vam sporočam, da je bil njihov obisk objavljen in poslikan.
ostali si lahko pogledate spletno verzijo:
http://www.vecer.com/clanek2010073005562886
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 30 Jul 2010, 23:17

še malo fotk in zgodbica:

pred tremi dnevi me pokliče Sophie in pravi, Hi Gregor..... prihajamo v Maribor. iz GB so šli skozi francijo, belgijo, nemčijo, češko, avstrijo, slovenijo.
seveda prišli so na kratko. ta kratko pa se je v prijetni družbi podaljšal na tri dni.

presenetili so nas sredi dela- betoniranja, kar je razvidno na mojih oblačilih.
mene je pa še bolj presenetil njihov mini, kljub temu, da sem že prej videl fotke njegovega nastanka. kupljen je bil jeseni preko spleta. gre se za mini estate, ki je bil narejen za dirke. najprej so ga morali še dodatno ojačati, da bo preživel pot skozi puščave, brezpotja, kamnite poti itd.... vse nepotrebno so zmetali ven. mini zgleda obupno, vendar ima vse osnovno za preživetje in vožnjo po puščavi. niso pozabili niti na vitlo in varnostni lok na zadnjem sedežu. rezervoar so vzeli večji od džipa- land roverja. auspuh speljali nad zadnjim postom, da ga ne bi zgubili med potjo. naredili dodatno ventilacijo kabine skozi odprtino na strehi itd

torej,..... popoldne so prispeli na obisk.
Slika

na strehi je bila obilica rezervnih delov. od volanske letve naprej.
Slika

Slika

Slika

po kopanju smo morali razparkirati vsa vozila na poti do garaže, kajti čakalo jih je tudi servisiranje minija
Slika
Slika

še pred tem je bilo potrebno napolniti želodčke. Sophie je pred kakšnem mesecom dni odkrila Ptuj in ga je hotela ponovno videti. šli na pizzo, potem pa še na nočni sprehod po mariboru. pogovor na temo minijev se je zavlekel v pozno, pozno noč.
Slika

drugi dan dopoldne je bil mini v hipu v garaži in delo se je pričelo:
Slika

tudi Sophie je zavihala rokave (ne boste verjeli, vendar pri pogovoru glede minijev prekaša v znanju in poznavanju mini sveta 99% mojih mini prijateljev. ni teme katere ne bi poznala. tudi v predelave motorja se spušča. pozna odmične gredi ipd. ima pa komaj 20 let!!!!)
Slika

njena naloga je bila odkriti zakaj ne delajo žmigavci in popraviti stikalo za luči):
Slika

v zelo kratkem času je flip front bil odstranjen in pričela so se resna dela na sklopki. novi semering jim je spusil..... in smo ga zamenjali z novejšim modelom:
Slika
Slika

kmalu za tem je tudi prišla ekipa iz časopisa večer (kamerman, novinar in fotograf), ki so naredili prijeten intervju:
Slika

na minija so pričvrstili tudi dodatno ojačitev podvozja- ki je prikazana na spodnji fotki. temu primerno tudi dodatno dvignili minija, da bi bil kos puščavski vožnji po brezpotjih mongolije:
Slika

Svit je celotno dogajanje spremljal iz svoje razgledne točke:
Slika

pozno popoldne je bilo servisiranje in izboljševanje minija ter odklanjanje napak in nepopolnosti, ki so se pokazale na poti odpravljeno.
ponovno je do poznih nočnih ur ob degustaciji slovenskih vin potekala razprava o minijih, gledanje fotk, predelav itd.......

zjutraj so nas prebudili telefonski klici, da je objavljen članek glede njihovega podviga v časopisu Večer. to pomeni, da sem imel čast voziti minija do trgovine, kjer so kupili 6 kopij Večera. presenečena trgovka je vprašala, če resno mislimo kupiti šest enakih kopij istega časopisa. pokazali smo ji, da ima čast, da so v njeni trgovini zvezde iz časopisa. vožnja z minijem je bila presentljiva. 1,3 motor je prekrasno deloval, vendar teža minija je obupna in imaš občutek, kot da voziš 850 motor.

mini je bil pripravljen na pot in še zadnji posnetek:
Slika
Mini loves me

Uporabniški avatar
glavan
Član MKS
Model: austin
Motor: R1, 1330

Odgovor Napisal/-a glavan » 03 Avg 2010, 11:47

jaz bi tud do Mongolije :auto-layrubber:
MINI HAS FEELINGS, TOO !

Miha
spremljevalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miha » 04 Avg 2010, 22:21

Posnemaj jih :)))
V videu na Večeru so prav modro govrili, kako potovati. Kakšen miselni pristop! Optimizem in odločnost pred neznano dogodivščino.

Miha
spremljevalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miha » 10 Avg 2010, 10:35

Tole je njihova spletna stran:

http://mongolrally10.theadventurists.co ... page=route

Na Facebooku jih najdete tule:

http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... all&ref=ts

Zanimiv je sicer kratek, vendar poveden komentar za 5 in 7 dan, ko ne morejo prehvaliti gostoljubnosti in vsega ostalega, kar so doživeli pri Gregorju, Jolandi in Svitu. Izpuščeni dnevni zapis za 6. dan dokazuje, da pri Gregorju niso poležavali v prazno...

Navijajmo zanje.

Na reliju sodeljuje še en mini:

http://www.theminiforum.co.uk/

http://mongolrally10.theadventurists.co ... eamid=3537

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 10 Avg 2010, 21:18

o Miha, ti si se pa podal v raziskovanje.

dobil sem opozorilio, da se povezava z večerovo objavo slabo vidi, pa jo še enkrat dodajam.
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 06 Sep 2010, 08:17

ekipa sporača, da je ravnokar prispela v Mongolijo oz. na cilj v Ulaan Baatar!!!
čestitke ekipi po vseh dogodivščinah, lomih vseh možnih delov minija na poti.
:clap: :dance:
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost