potep z minijem po GB

potopisi, podvigi,.....
inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Re: potep z minijem po GB

Odgovor Napisal/-a inno » 08 Nov 2014, 01:17

Prava beseda za to potovanje je "zgoščenka". Toliko večina ljudi ne prepotuje v celem življenju.

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 08 Nov 2014, 23:44

inno napisal/-a:Prava beseda za to potovanje je "zgoščenka". Toliko večina ljudi ne prepotuje v celem življenju.
sam imam občutek, da je to "razrečenka", kajti na forum dam vsako 20to sliko in sam en dogodotek iz dneva, čeprav je teh orgomno, če si ves čas na poti, drugih krajih itd.

no pa gremo še na zaključek zgodbe.

srečanje je bilo ogromno. mislim, da nihče ne ve točno koliko tisoč minijev je bilo na kupu. jaz sem bil na srečanju od četrka do ponedeljka, torej 5 dni.... pa je še vedno bilo premalo za vse videti.

je pa bilo fajn videti 970 S model!! tisti, ki redno spremljate forum, boste točno tega minija prepoznali iz kakšnega mojega prispevka pred leti oz. časom. zelo znani mini, ki je večinoma časa skriv v privatni zbirki in če se ne motim edini 970 S na srečanju? od vsega mi je najbolj prisrčna gospa, ki sedi za minijem in bere knjigo. te vedno spremlja svojega moža v njegovih hobijih in čas izkoristi za branje.
Slika

še en MK1 Cooper S. sliko točno tega minija sem objavil leta 2004 in 2009. številne zunanje predelave boste prepoznali sami in je originalen primerek iz 60tih let. PS: eno od predelav vam prišepnem.... mini je kar nekaj cm nižji ne samo v višini strehe ampak višine celotne karoserije.
Slika

ne morem, da ne objavim fotko ene od najljubših minijevih barv - surf blue na mini cooper S z originalnimi powder blue - gold brocada sedeži :o
Slika

moj najljubši mini pa je fiesta yellow, seveda MK1 cooper S.
zelo znan mini ne samo zaradi lanskoletne objave v mini magazinu ampak zaradi samega lastnika- Bobo iz nemčije, ki je redni udeleženec IMM srečanj in ko je prerastel custom minije po katerem je bil znan se je lotil nesmrtne klasike MK1 minija. obnovil ga je v originalno stanje. na njemu ne najdete niti enega znaka, da je avto star. dejansko izgleda kot nov.
Slika

če že govorimo o cooperjih je bil ta primer zelo prisrčen. take napise so imeli na van minijih prav cooper moštva in dostikrat se je zgodilo da z mini karavanom vlekli prikolico z dirkalnim minijem.
Slika

tu so bili tudi MK1 works miniji:
Slika

ko je zapihal veter in je štand skoraj podrlo.... je naš mini bil prav priročen za vtež na stebrih mini magazinovega štanda:
Slika

prisotni so bili številni klubi raznih minijev in na veliko veselje tudi Elf/Hornet register. to mi je dalo nov zagon za obnovo ženinega Elfa, ki je ravnokar na peskanju.
Slika

prekrasna skandinavska bratca, ki sem ju pofotkal samo zato, da vidim ali ju prepoznate iz kakšne moje pretekle objave. fotko najdete pod rubriko IMM2013. slovenci se pa boste spomnili teh dveh minijev iz srečanja na Madžarskem.
Slika

čas je hitro bežal in prišel je čas slovesa. skupaj smo zbrali tiste, ki so najin potem po UK najbolj zaznamovali in prav vsi so prav tako okuženi z mini virusom, ki je zelo prenosljiv in cepica oz. zdravila trenutno ne poznajo. virus je tako majhen, da so ga poimenovali mini virus in ko pride v vas, obtiči in živi z vami.
Slika

na poti domov smo se ustavili še v zadnjem mestu angleškem mestu iz najinega spiska- Rochester in naredili še zadnji šoping. popolnili smo še zadnji prostor v miniju. žena je v bukvarni našla dolgo iskane knjige in te so popolnile še zadnje prostore pod sedeži, pod njenimi nogami itd....
Slika

prišli smo do trajekta in pred potjo dobili na vrata nalepko italijanskega mini kluba, ki je bil organizator IMM2013- hvala Francesco:
Slika

za miniji se več nisem oziral. po pravici povedano želel sem si le domov. vendar tega nisem mogel spregledati. mini iz poljske z edinstvenim primerom vgrajenega kompresorja in neverjetne moči. vse je delo lastnih rok in morda se ga bo kdo spomnil iz objave v mini magazinu ispred parih let.
Slika

pot domov smo naredili brez odvečnih postankov. enkrat smo prespali v nemčiji, potem pa brez postanka domov.
Slika

domov smo prispeli pozno ponoči in na vratih nas je čakalo presenečenje- nekdo je vedel, da bomo lačni.
Slika

mini je srečno preživel pot, kljub temu da je bil poseden na min.
Slika

razpakirali smo se šele naslednje jutro. ni nam bilo lahko. vse to smo tovorili in varno pripeljali v miniju. ni kaj, smo morali biti mojstri pakiranja!
Slika

pravim vam, mini je magični avto in ni slučajno, da so prve reklame govorile, da je večji notri kot zunaj ;)
Slika

sedaj pa že odštevamo dneve do naslednjega IMM srečanja in se do takrat tolažimo s razglednicami minijev, ki smo jih prinesli s seboj:
Slika
Mini loves me

Uporabniški avatar
MrMini
spremljevalec
Model: austin
Motor: 1000
Letnik: 80
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a MrMini » 10 Nov 2014, 16:57

Vsakič znova, ko prebiram tvoje reportaže sem bolj in bolj navdušen nad Anglijo in si zaželim potovati po njej.
Sicer pa kapo dol, da vam rata vse to spraviti v Minija, poleg tega da v njem še spite.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost