najdba

Predstavite se, da vemo kdo ste :)
Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Re: najdba

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 28 Nov 2013, 12:42

da ne bi ta tema zamrla, sem se odločil, da jo ponovno oživim.
bila bi prevelika škoda, da bi legende šle prehitro šle v pozabo na sončni strani alp.

ja, ta stric Paddy, ki je preganjal 33EJB je še vedno aktiven. ravno danes sem bral v novem mini magazinu nekaj zanimivih črtic o njemu.

ker ga je bilo moč uloviti na letošnjem IMM v Italiji sem to možnost izkoristil za krajši klepet. ko sva prišla z Peddyem na temo od kod sem, je zelo dobre volje začel razlagati o svojih dirkaških spominih in dogodivščinah na področju bivše YU. vseeno pa mu je v spominu ostal potres v tedanji Jugoslaviji oz Makedoniji, ko jih v noči pred dirko močno streslo in njihovega dirkaškega kolega pokopalo pod ruševinami, na srečo brez večjih posledic.
stric Paddy je bil zelo zgovoren in res je bilo prijetno kremljati z največjo dirkaško legendo v zgodovini minija:
Slika

seveda brez njegovega podpisa v knjigi ni šlo:
Slika

potem sva se s sinom spomnila, da bi najin mini cooper projekt obogatila še z enim podpisom in sva se vrnila nazaj:
Slika

seveda, podpis na senčniku za našega travellerja. zdaj je na eni strani podpisano Rauno Altonen, na drugem pa Paddy Hopkirk. manjka samo še tretja legenda Timo. tega ulovimo drugo leto v Angliji ;)
Slika

tukaj je nekaj suvenirčkov v povezavi z 33EJB, ki sem jih prinesel domov.
Slika
Mini loves me

puma79
spremljevalec
Model: inocennto
Motor: 1275
Letnik: 1968
Kraj: Strunjan-Portorož

Odgovor Napisal/-a puma79 » 11 Dec 2013, 14:30

Cifra more bit prava za ta mini....
Kolko pa je vreden en tak mini cirka?

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 17 Dec 2013, 11:03

cifre za tega minija ni.
33EYB hranijo v muzeju v Gaydonu.
sicer pa worksi že dolgo niso na prodaj. tisto nekaj kar jih je ostalo pa se hranijo v privatnih zbirkah.
tu pa tam se najde kakšna replica.... vendar so tudi tu cene za dobre primerke vratolomne.
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost