PRVI MINI

Predstavite se, da vemo kdo ste :)
minifan
spremljevalec
Motor: 1300
Letnik: 1975
Kraj: Ajdovščina

PRVI MINI

Odgovor Napisal/-a minifan » 20 Feb 2010, 00:46

Lep pozdrav vsem na tem forumu sam sem nov tako, da bi na začetku pohvalil ta forum, ker sem že dobil par koristnih informacij. Že v temi sem napisal nekaj kar je bilo vedno v moji glavi. Želim si kakšnega bolj "old school" minija. Na avto netu je trenutno en oglas, ki mi je zanimiv.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3402083&show=1

-zanima me če kdo kaj ve glede tega minija in lastnika v telefonskem pogovoru mi je priznal da je mal od rje po boku tako, da se nisem še 100% odločil.
-Pozna kdo kakšnega lastnika kateri je pripravljen minija prodat??

Uporabniški avatar
Gorazd
spremljevalec
Motor: 1,3 MPI
Letnik: 1997

Re: PRVI MINI

Odgovor Napisal/-a Gorazd » 21 Feb 2010, 16:44

Pozdravljen!
Avto sem si ogledal,ko je bila cena še precej višja (4.900,00).Zamenjati bi bilo potrebno levi prag,drugo se mi še ni zdelo tako kritično.MINI je drugače v zelo dobrem stanju (motor(ja) generalno obnovljena, doda pa še veliko novih delov...).Sam se za nakup nisem odločil,ker bi kupil raje mlajšega (1997-1999).Mislim pa,da se ga za trenutno ceno izplača kupiti!
Lp!
Gorazd

minifan
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a minifan » 21 Feb 2010, 21:58

Gorazd hvala za odgovor. Tudi lastnik mi je po telefonu povedal za ta problem z prednjim blatnikom tako, da sem še v stanju odločanja. Sam živim blizu meje z Italijo in imam še eno zelo atraktivno ponudbo za uvoz. Padlo je tako, da si bom še v tem tednu ogledal oba minija in tisti, ki me bo bolj prepričal bo najverjetneje postal moj. Imam pa še eno podvprašanje za vse "forumiste" zanima me, če kdo pozna koga,ki zna na novo potepicirat minijevo notranjost...pa cena če ni skrivnost?

lep pozdrav iz primorske

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a inno » 22 Feb 2010, 15:46

Na primorskem vem za tri minije. Dva sta nad Ankaranom temno zelen in moder. Eden pa je v Italiji rjave barve. Mislim da so vsi trije innocentiji in ne angleži. Če te kaj več zanima o lokacijah avtov me kontaktiraj na gsm 041735-307 . Če boš kupoval avto v Italiji bodi pozoren na letnik in originalne dokumente kajti ko sem se nazadnje pogovarjal z možakarji iz SVAMZ so omenjali da se bo starost vozil za uvoz kot starodobniki iz sedanjih 25let dvignila na 30 oz.35let. Tega modrega na netu ne poznam vendar je za moj okus dobra kombinacija barve ,felten in obrob. Če je kot je napisal Gorazd problem le prag in blatnik in glede da dobiš zraven še mnogo delov + motor 1.3 je gotovo vreden tega denarja.
Lp! Dušan

minifan
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a minifan » 23 Feb 2010, 00:11

Stvar je taka, da bom proti koncu tedna opravil oba ogleda potem pa bom že približno vedel kje sem. Pri tem SLO miniju je res da dobim 1.3 mašino zraven pa obnovljeno ampak če zamenjam motorja v notranjosti pride lahko do problemov s policijo ali se motim? Kaj je potrebno uredit, če zamenjaš motor?

lp

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 23 Feb 2010, 10:46

bom poskusil vse povedati v enem stavku.
lastnika že nekaj časa prepričujem, da minija ne proda, ker za tak ali podoben denar zlepa ne bo dobil boljšega.
v minija je bilo vloženo veliko novih delov. tiste rjavine pa naj vas ne motijo. vsi karoserijski deli se dajo še vedno dobiti in se zamenjajo imate mir za dolgo, dolgo časa. bolje da vidiš kaj je rjavo, kot da kupiš sveže prepleskano in čez par let šok, ko se začnejo kazati luknje, rjavina in nepopolno predhodno delo.

minijev motor ima tudi ultra lahek vztrajnik kar mu da dodatni čar. krom na avtu je nov, kar ima tudi svojo ceno itd.

osebno priporočam nakup.
1,3 motor pa ne bom omenjal, ker bi ga kar najraje sam odkupil, če bi šlo.
Mini loves me

minifan
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a minifan » 24 Feb 2010, 00:19

Hvala za vaša mnenja in odgovore bom poročal proti koncu tedna kako sem se odločil. Vsekakor pa sem dobil veliko svežih informacij do katerih 100% ne bi prišel brez vaših odgovorov...

lep pozdrav

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 24 Feb 2010, 10:56

;-) zato tudi imamo forum, da si pomagamo!
javi in upamo, da se boš čim prej vozil z nami!
Mini loves me

minifan
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a minifan » 25 Feb 2010, 00:20

Sam vem, da je ta forum namenjen 1000 in eni stvari glede minija in lahko sam povem, da bom od sedaj naprej reden gost na vaši strani, ker sem se odločil za nakup=). Mini je bil ob prvem obisku neverjeten.....sam sem dobesedno,kar vlekel denar ven iz žepa:)) v petek opravim prepis tako, da bo čez vikend že lepo v novem domu;). Nadaljevanje sledi...

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 25 Feb 2010, 14:05

čestitam za nakup, sploh pa za motor in dele, ki si jih dobil poleg.
predstavi minija na forumu in prijetno druženje!
:clap: :dance:
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost