Woodie- Mini Morris Traveller Mk1

predstavitev minijev
Odgovori
Uporabniški avatar
big healey
spremljevalec

Woodie- Mini Morris Traveller Mk1

Odgovor Napisal/-a big healey » 12 Nov 2010, 00:43

Ljubitelji klasičnih minijev, pozdravljeni,

kot sem že pri predstavitvi na tem forumu napisal, sem imel pred tem dva minija, a pred davnimi leti, nazadnje pred osemnajstimi.Vmes sem se bolj posvečal "angležem" drugih znamk, a želja po miniju ni nikoli zamrla, ravno obratno,še bolj je zaživela, še posebaj z zagonom tega foruma, mini srečanji in klubom. Zaradi vsega tega je pred kakšnim letom padla odločitev o ponovnem nakupu.

Začelo se je intenzivno iskanje (hvala sodobnim medijem in tehniki, ki je vse to močno poenostavila). Osredotočil sem se na dva ali tri modele,ki so mi najbolj všeč.Od buljenja v monitor so me že oči bolele, a se je splačalo. Pred dvema tednoma je priložnost za nakup prevesila odločitev na stran moje "nove"pridobitve in to je Mini Morris Traveller Mk1, letnik 1965. Je eden zadnjih z ravno streho (flat roof),proti koncu leta 65 so v streho po dolžini vtisnili štiri vbokline,kar naj bi preprečevalo vibracije.Tank ima že pod prtljažnim prostorom (prvotni model je imel tank v prtljažnem prostoru),kar mi je bolj všeč saj bo vožna bolj udobna za mojega psa Bonota.Tudi magic wand prestavna ročica mi je vedno bolj všeč, malo pa se bo treba navadit na 850 ccm motor. Se bojim da po težko sledit tempu dnašnjega prometa.Odločitev o tem ali bom ostal zvest oriinalnemu stanju ali ga bom malo posodobil(1275 ccm, diski itd) bo morala še malo počakati.Avto je namreč originalen, Je sicer že bil prebarvan in malo povarjen, a notranjost je razen tepihov v celoti prvotna.

Mini Morris Traveller so izdelovali med letom 1961 pa do 1969. Narejenih je bilo 99000 avtomobilov.Podatka koliko jih je bilo narejenih v woodie in koliko v all steel varianti nisem zasledil.

Aja, pa tudi na desni volan se bo treba navadit ! Je namreč tudi topogledno " čisti" Anglež.(zbiram vaša mnenja o tem ali naj ga prestavim na levo ali ne!!!)

Še zanimiv link http://minitravellerandcountrymanregister.com/history/

Slika
Slika
Slika
Slika
Nazadnje spremenil big healey, dne 15 Nov 2010, 17:15, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrMini
spremljevalec
Model: austin
Motor: 1000
Letnik: 80
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Woodie- Mini Morris Traveller Mk1

Odgovor Napisal/-a MrMini » 12 Nov 2010, 12:28

Še en odličen Mini se bo pridružil vsem slovenskim Minijem.
Upam da pustiš volan na originalni desni strani. Tudi sam sem pred letom dni kupil čistokrvnega angleža z desnim volanom in zagotovo ostaja volan na desni. Mini izgleda zelo lep.

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a inno » 15 Nov 2010, 02:18

Čestitam za nakup. Lep mini, zanimiv model in prvi woodie ki sem ga zasledil pri nas.

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 30 Jan 2011, 22:55

bravo za prvega slovenskega lesenkota!!!
mini je prekrasen in originalen. prepričal sem se na lastne oči! je pravi anglež, brez kemije.
upam, da bo pomlad kmalu tu i da se vidimo na cesti.

nastopil je čas, da naredimo še morris traveller klub ;-)
Mini loves me

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Motor: 998
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miha » 02 Feb 2011, 10:00

gregor.tm napisal/-a:bravo za prvega slovenskega lesenkota!!!
mini je prekrasen in originalen. prepričal sem se na lastne oči! je pravi anglež, brez kemije.
upam, da bo pomlad kmalu tu i da se vidimo na cesti.

nastopil je čas, da naredimo še morris traveller klub ;-)
Morda ga razširimo na BMC Traveller klub? :clap:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost