Mini Riley Elf- najmanjši cadillac

predstavitev minijev
Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Re: Mini Riley Elf- najmanjši cadillac

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 19 Nov 2014, 23:09

inno napisal/-a:Že štiri leta je od nakupa :doh: . Čas res beži. Se spomnim , da sva se tisti dan, ko si elfa rastavljal pogovarjala po telefonu. Si ravno tapete vrat rastavljal in nisi bil slišat najbolj optimističen. Kot kaže ti je ratal. Čestitam.
In kakšna je prva ocena pločevine po peskanju?
ja, štiri leta že. dobro da ni še pravljičnih 7 ;)
ja, Elfa je uspelo do noči razstaviti. ni pa bilo lahko. drži, tapete so pri MK1 miniju zelo nerodne za demontažo. to je ena od demontaž, ki jih nimam prav nič rad.

ocena po peskanju? poraz :?
glede na to, da je bila spodaj originalna barva je Elfa kljub vsemu pojedlo na mestih kjer sem najmanj pričakoval.
kljub vsemu je pločevina boljša od vsaj 95% angleških Elfov in po sremljanju Elf / Hornet foruma je ženin Elf kar v odličnem stanju. sicer dela ne bo malo. prav vsak del bo potrebno obnoviti. :oops:

slike po peskanju pridejo na vrsto jutri.
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 20 Nov 2014, 10:24

Tu sem moram ponovno zahvaliti podjetju Blast tehnik, ki je minija po peskanju skrbno zavilo in zaščitilo. previdno so mi ga dvignili z viličarjem.
pričelo je odvijanje darila. nestrpno sem čakal, da vidim rezultat oz. kaj se je skrivalo spodaj.
Slika

pričakovano se je pokazalo. dobro sem vedel, da blatnik ni v najboljšem stanju, vendar rešeta nisem pričakoval.
Slika

luknje so se začele kazati.
Slika

luknjam ni pa ni konca
Slika

bolj, ko sem odvijal, več je bilo lukenj.
Slika

navdušenje je začelo popuščati:
Slika

začelo se je rezanje blatnikov:
Slika

tudi trikotniki so morali iti stran:
Slika

na drugi strani prav tako :(
Slika

na vrsti so bili pragi. šok! edini del, ki je bil na miniju predhodno popravljan je pokazal pravo angleško šlanparijo. z novimi pragi so le prekrili stare. rjo pustili in rezultat je tukaj.
Slika

Slika

saj me ni sram pokazati še več rje....... ampak to je postajalo zelo boleče. dobra plat tega je, da smo odprli prage in jih speskali tudi v notranjosti oz. votle dele.
Slika

spodnja vezna stena je že ob nakupu minija kazala, da bo potrebna zamenjave. doma jo imam že več kot tri leta ;)
Slika

tudi nosilci, ki so povsem drugačni od minijevih so se praktično razpadli. sreča sem pred nekaj dnevi našel nove in so že na poti v slovenijo ;-)
Slika

Elfa smo dali na bok in začelo se je rezanje zadnje vezne stene:
Slika

sam poden kot celota je v osnovi odlično ohranjen. tudi ta del se pripravlja za peskanje.
Slika

razen prednjega "podna" ..... tudi ta je že na zalogi in v pripravi na menjavo :angelic-green:
Slika

nisem pa nikakor pričakoval rešeta pod zadnjimi sedeži. :oops:
Slika

še najmanj pa rešeta na tem delu (PS.... a ima kdo doma star pa vendarle uporaben kos?)
Slika

delo na Elfu je trajalo od jutra do poznega večera. celi dan dela, pa tako malo odrezanega:
Slika

Elfa smo postavili nazaj v pravo lego in čaka na nadaljne peskanje "podna" in preostalih votlih delov.

tu bi se še enkrat zahvalil za prijazni ekipi Blast tehnika, ki mi je omogočilo delo in rezanje v njihovih prostorih, ter potrpežljivo čakalo do nočnih ur, da sem končal. na koncu pa mi še pomagali pomesti delavnico. hvala, da je lahko Elf še nekaj dni pri njih dokler ne pride na vrsto kleparska roka.
Mini loves me

Uporabniški avatar
MrMini
spremljevalec
Model: austin
Motor: 1000
Letnik: 80
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a MrMini » 21 Nov 2014, 21:34

Sem prav vesel, da si se ga lotil spraviti v red.
V tem stanju me precej spominja na mojega Minija - le kaj imata skupnega?! :think:

Sicer pa, že tistega davnega 2008, jeseni, ko sem ga sam gledal je kazal kar precej znakov, kakšen je v resnici. Sedaj vidim, da je res tak kot sem že takrat približno vedel.

Srečno z obnovo in predvsem veliko živcev ob spremljanju in popravljanju lukenj brez konca.

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a inno » 22 Nov 2014, 01:01

Oooo dobesebno projekt. Ne dvomim vate in sreča elfu da je v pravih rokah. Marsikdo bi dvignil roke in bi zginil v pozabo še en mini. Kot je videt iz slik pločevina še ni bila kaj dost varjena dosedaj ali se motim? Z veseljem bom spremljal projekt v fazah obnove.

Uporabniški avatar
big healey
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a big healey » 06 Dec 2014, 10:55

Uauuu, Elj je postal projekt projektov. Gregor, imaš vse tri pogoje, ki so za tak podvig potrebni, to je znanje, volja in pogum, zato ne dvomim, da ti bo uspelo, tudi kljub kakšni luknjici preveč :clap: Z veseljem bom spremljal potek obnove, zasuj nas s fotkami !!!

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 15 Dec 2014, 09:33

hvala vam za vse pozitivne komentarje.
preostala manjkajoča "pleharija" je prispela in upam, da še ta teden naredimo korak naprej. nič nas ne sme zaustaviti!
Mini loves me

Uporabniški avatar
MrMini
spremljevalec
Model: austin
Motor: 1000
Letnik: 80
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a MrMini » 07 Mar 2015, 22:54

Kako kaj napreduje projekt?

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 05 Maj 2015, 00:10

projekt Elf se počasi premika. trenutno je še vedno v fazi "kleparije". veliko novih lukenj se je pokazalo in do dobra je že zrezan in povarjen. veliko fotk se je nabralo.... in ko bo kaj več za videti pričnem z objavami.
Mini loves me

Uporabniški avatar
Gorazd
spremljevalec
Motor: 1,3 MPI
Letnik: 1997

Odgovor Napisal/-a Gorazd » 05 Maj 2015, 18:44

...komaj čakam na nove fotografije ...

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 24 Jun 2015, 13:05

po dolgem času se ponovno oglašam.
Elf počasi napreduje, včasih prepočasni, včasih nič, včasih veliko ;-)

Tu se moram zahvaliti avtokleparstvu Šimc Andrej pri Novem mestu, kjer mi je odstopil velik del delavnice in ekipe, da bi s skupnimi močmi oživeli Elfa.

po peskanju je sledil razrez vse neuporabne pločevine in šokov ni manjkalo, rezanja pa tudi ne.
minija smo dali na roštilj in ga veselo obračali:
Slika

Slika

Slika

Slika

zg. del vezne stene je odličen, spodnji porazen. vendar nič nerešljivega!!!
Slika

veselo rezanje se je pričelo!!!
Slika

še malo iz drugega kota:
Slika

Elfa je vsak trenutek manj :?
Slika

Slika

na vrsti je še druga stran:
Slika

tu se je tudi rezanje končalo.
pred dvema tednoma smo ga začeli končno sestavljati: vrata, trikotniki, pragi tako zunanji kot notranji so že zavarjeni:
Slika

na vrsti je prednja vezna stena:
Slika

nov notranji koš oz. blatnik je odlično zasedel svojo pozicijo:
Slika

tudi spodnji del vezne stene je dobil svoje mesto, katerega se je najbolj razveselil prav Elfov odbijač:
Slika

od tu dalje sem končno dobil malo nasmeha na obrazu. mini dobiva svojo podobo. :angelic-green:
Slika

skoraj v svoji končni obliki:
Slika

naslednji teden ga čaka še finalno varenje, brušenje, ponovno peskanje in v osnovno barvo v kateri bo počival do septembra, ko se pričnejo ličarska dela.
držite pesti za hitro napredovanje!
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost