Mini Riley Elf- najmanjši cadillac

predstavitev minijev
Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Re: mini cadillac Riley Elf

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 03 Avg 2010, 21:59

glavan napisal/-a:a taka armatura je bila standard pri Elfih?
A je bila kdaj tovarniško vgrajena tudi v Miniju, dolgo se že sprašujem od kje ta armatura.

Zgleda zelo lep primerek. Čestitam :clap: :clap: :clap:
to je tovarniško vgrajena armaturka. imeli so jo vsi Riley modeli. Wolseley pa je imel les samo po "jajčku".

podobna armaturna plošča je obstajala tudi kot dodatna oprema. če najdem kakšno staro fotko mojega rumenega minija v katerem je bila montirana jo nalepim.
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 04 Avg 2010, 22:24

sem malo googlal in našel obilico zanimivih fotk Elfa;
http://www.google.si/images?hl=sl&q=ril ... 80&bih=613
Mini loves me

Uporabniški avatar
glavan
Član MKS
Model: austin
Motor: R1, 1330

Odgovor Napisal/-a glavan » 05 Avg 2010, 11:12

če prav vidm na slikah iz googla se havba z masko vred dvigne. Kako pol vspod zlezeš za šravfat. Jaz mam že zdej vso glavo porezano :lol:
MINI HAS FEELINGS, TOO !

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Motor: 998
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miha » 05 Avg 2010, 13:42

gregor.tm napisal/-a:sem malo googlal in našel obilico zanimivih fotk Elfa;
http://www.google.si/images?hl=sl&q=ril ... 80&bih=613
To je klasika (obtolčena glava...) posledica takih havb.(Mercedes idr.). Zato so imeli angleški avti pred tem motorno havbo v celem, da se je odkril ves prednji del ( jaguar E-type idr.). Vendar je značilnost angleške konstrukcije, da po dobri rešitvi uvajajo slabe. Tudi po uspehu BMC vozil s prednjim pogonom (mini, 1100/1300, 1800, alegro, maestro,) so se vrnili na klasično postavitev (marina) in nato propadli..

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 18 Avg 2010, 09:27

pravkar sem zvedel, da je BMW lastnik znamke Riley, torej tudi Elfa.
torej ime ni šlo na kitajsko ;-) .... vseeno pa ta nemški pridih tudi ni prav nič prijeten.
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 18 Avg 2010, 14:40

za vse tiste, ki vas zanima dodajam še nekaj statistike glede proizvodnje, sprememb različnih modelov, letnic za Elfe in Hornete:

Timeline of the MINI (ADO15) Elf/Hornet varient

October 1961 - Riley Elf and Wolseley Hornet introduced with 850cc Engine and no body seams.

April 1962 - Body seams appear and over riders appear

1962 - Baulk-ring syncro introduced. Leather replaces Leather cloth. Rear seats improved. Diaphrams replace webbing straps.

November 1962 - MkI Elf and Hornet discontinued.
Total MKI produced, Elf = 3522, Hornet = 3166

November 1962 - Mk II Elf and Hornet introduced with a 998cc engine and twin leading brake shoes on front. Counter balanced boot lid.

May 1963 - Plastic window catches replace chrome.

September 1963 - Improved Dampers fitted.

September 1964 - Hydrolastic suspension fitted. Diaphram clutch. Combined Starter /ignition fitted. crushable sun visors and plastic framed rear view mirror.

May 1965 - Automatic transmission introduced

October 1966 - Elf and Hornet MKII discontinued.
Total MKII produced, Elf = 17816, Hornet = 16785

October 1966 - Mk III Elf and Hornet introduced with roll up windows, Cooper type remote gear shift and optional heated rear window.

October 1967 - Re-designed seats. New stalk control. Plastic cooling fan. Automatic optional.

August 1968 - All syncro-gearbox introduced.

August 1969 - Riley Elf and Wolseley Hornet discontinued.

September 1969 - Austin, Morris, Riley and Wolseley names dropped. Marque name becomes Mini.

August 1969 - MKIII discontinued. Total MKIII produced, Elf = 9574, Hornet = 8504

Grand total: Elf = 30,912 and Hornet = 28,455
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 17 Sep 2010, 22:05

big healey napisal/-a:No, zadeva je taka : Sem prebral ta članek o Elfu, si pozorno ogledal fotografije (nisem se mogel odločiti ali je res ali je fotomontaža, saj veste, Photoshop dela čudeže) :o ,v naslednjem trenutku sem že sedel v Jagu (saj veste , Gregurju na obisk ne moreš kar tako v nekem navadnem avtomobilu) in takoj odbrzel v Brezulo.
Sedaj vam lahko z gotovostjo potrdim -VSE JE RES :lol: , videl sem ga z lastnimi očmi :shock: , čisto tapravi Elf. No sedaj pa boste rekli , da sem imel Gregorja za izmišljevalca, a to ni res. Elf je tako redek avto, da pa res ne moreš kar verjet, če ti nekdo tako mimigrede reče ,da ga ima.
S tem kar sem videl , pa sem zelo zadovoljen. Avto je v odličnem stanju , originalen in kompleten :dance:
Gregor, bravo :clap: odličen nakup, a zadeva je taka. Za vsakim uspešnim moškim stoji uspešna ženska, zato čestitam tudi Jolandi :clap: ,ona ima največ zaslug, da je ta avto pri hiši.
Juppiii :violin:
ufff, šele sedaj sem videl tvoj prispevek. hahahhaa, nasmejal sem se. ja, vse je res, samo jaz še verjeti prav ne morem.... zato že iščem dodatno opremo. našel sem smithsov števec za vakum, ženi še kupil notranjo fleksibilno lučko za branje zemljevidov, še zapakirano lučko za rikverc vožnjo, ki se montira na rob strehe- (period look iz 60tih), seveda montiraš jo samo, ko jo potrebuješ kmalu pa dobim še zadnjo vezno steno, ki pride pod odbijač. sem na elf forumu pojamral, da je ne dobim in da mi je zadnja bila prodana pred nosom, pa se je oglasil anglež, ki jo je kupil in mi jo sedaj ponuja po isti ceni, kot jo je kupil.
Gremo naprej!!!
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 18 Nov 2014, 13:49

po dobrih štirih letih bi bilo fajn, da oživimo zgodbo o Elfu.

Elf je pridno čakal v vrsti za obnovo in dočakal. zasluge, da je ta stekla gre podjetju Blast Tehnik iz Novega mesta! ti so mi že lani peskali MK1 školjko in sem bil nadvse zadovoljen.
peskanje je bilo strokovno opravljeno in lahko rečem, da nisem našel niti ene napake, brez zvite ali deformirane pločevine. definitnivno jih PRIPOROČAM!
http://blasttehnik.com/

http://blasttehnik.com/nagradna-igra#more-2701

To leto, pa je bil Elf izžreban za reklamno peskanje in razstavo na sejmu. samo en dan sem imel časa, da avto razstavim in pripravim za peskanje. zjutraj sem moral navsezgodaj dvigniti Elfa, kajti hidrolastik je popolnoma spoustil in avto se je vlegel. kakšno uro je bilo potrebno, da sem ga spravil ven iz nadstreška.

se oproščam za slabe slike. vreme je bilo sivo, kislo, fotkano v naglici.....
Slika

brez pomoči ne bi šlo. dopoldan je prišel pomagati Martin iz koroške (lasnik čudovito obnovljenega minija). in še hvala botru Dejanu za njegov jutranji prispevek (prinesel je vsaj 6 različnih spejev v stilu WD40). očitno je predvideval, da bo 49 let stare vijake ne bo šlo zlahka odviti.
Slika

notranjost kompletna, patina neprecenljiva ;-)
Slika

pod pokrovom še vse originalno:
Slika

razen konzerve, ki je spajala cev za zračnik :shock:
Slika

popoldan je bilo večino dela gotovega. motor pa zunaj:
Slika

čas za meditacijo (mantra je Elf):
Slika

po meditaciji pa veselo na notranjost. da pa Elf ni bil najbolj luksuzna različica minija le po ceni, dokazujejo tovarniški usnjeni sedeži, zadnji sedeži so vzmeteni,
Slika

in samo pri Elfu in Hornetu je naslonjalo sedeža pokrivalo notranje blatnike.
Slika

ker je to bil nekako rolls royce med miniji so ga očitno hoteli zvočno izolirati kot se spodobi. mini je imel veliko dodatne izolacije, kot npr. zadnja polica:
Slika

pozno ponoči je bilo vse razstavljeno. razen strop in zadnji most. ker je bilo časa za razstavo minija le cca. 10 dnevne svetlobe so deli ležali vsepovsod naokrog in izgledalo je kot smetnjak.
Slika

drugo jutro sva z ženo snela še strop. neverjetno ohranjen za starost 49 let! vendar material je postal zelo krhek in delo ni bilo lahko. je pa zanimivo, da je Elf imel snemljiv strop kakršnega so pri miniju začeli montirati šele z MK4 modelom, kar pomeni več kot 10 let kasneje!
Slika

v življenju se je potrebno znajti. prav tako pri nalaganju minija. kombi je prišel, minija smo podlagali da bi malo zrastel
http://s1028.photobucket.com/user/grego ... 4.jpg.html

ker pa smo že vsi imeli zajtrk smo minija kar dvignili:
Slika

ga malo porinili in je že bil pripravljen za transport:
Slika

srečno pot! po več kot štirih letih ponovno na kolesih, pa čeprav ne na svojih.
Slika

pozno ponoči je prišel v Blast tehnik. hvala zaposlenim in vodstvu, da so me počakali ob pozni nočni uri in pomagali razložiti:
Slika

sedaj pa čakam še kakšno fotko iz samega peskanja in razstave, potem pa vas zasujem s fotkami, ki kažejo stanje po peskanju.
Slika
Mini loves me

Uporabniški avatar
Gorazd
spremljevalec
Motor: 1,3 MPI
Letnik: 1997

Re: Mini Riley Elf- najmanjši cadillac

Odgovor Napisal/-a Gorazd » 18 Nov 2014, 15:49

... resnično me veseli,da se je obnova začela.
Gorazd

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Re: Mini Riley Elf- najmanjši cadillac

Odgovor Napisal/-a inno » 19 Nov 2014, 22:56

Že štiri leta je od nakupa :doh: . Čas res beži. Se spomnim , da sva se tisti dan, ko si elfa rastavljal pogovarjala po telefonu. Si ravno tapete vrat rastavljal in nisi bil slišat najbolj optimističen. Kot kaže ti je ratal. Čestitam.
In kakšna je prva ocena pločevine po peskanju?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost