Mini 1.3

predstavitev minijev
Odgovori
dennis18
novinec
Letnik: 0

Mini 1.3

Odgovor Napisal/-a dennis18 » 04 Jan 2015, 21:16

Pozdravljeni,

predstavil bom minija, ki je bil kupljen pred časom za ženo. Mini je bil nazadnje registriran pred 16 leti. Pred mano ga je nekdo na novo pobarval ter menjal motor.

Ker se najbolj ne spoznam na minije, se obračam tudi na vas :)

Letnik bi naj bil 1973. Drzi tole ali ne?

Slika

Slika

Slika

Slika

V osnovi je bil motor 1000, sedaj je menjan in je 1300.

Slika

Tudi notranjost je bila zamenjana, ampak ne povsem.

Slika

Slika

Avto je bil kupljen v LJ (kjer je tudi stal 5 mesecev pri enem dečku), po podatkih pa bi naj izhajal iz NM.

Z avtom sem se BP pripeljal iz LJ, res da sem moral v LJ menjati svečke ter počistit kontakte na kablih ter kapi (drugih tisti dan nisem nikjer dobil - niso imeli zaloge).

Slika
Nazadnje spremenil dennis18, dne 04 Jan 2015, 21:24, skupaj popravljeno 1 krat.

dennis18
novinec

Re: Mini 1.3

Odgovor Napisal/-a dennis18 » 04 Jan 2015, 21:22

Danes sem pa hodil v Zagreb po frgazar, ki bi naj bil iz Mini austina 1300 GT.

Res da je bolj v sklaben stanju od zunaj, ampak znotraj zgleda čisto ok :dance:

Slika

Slika

Še tip motorja ki je v avtu...

Slika

Avto gre solidno, zmanjka mu v zgornjih obratih (Gregor pravi da je montiran premali frgazar). Zraven sem seveda dobil tudi večji frgazar, ki pa zaenkrat čaka v omari...

Na tem dvojnem frgazaru sta na kolektorju dva izhoda, na avtu pa gledam da ima 3. Kaj sredinski je zaprti?

Slika

Kolektor od večjega frgazarja...

Na avtu je želja porihtat osnovne stvari, da bo med sezono normalno vožen. Verjetno se bodo kupili tudi kakšni dodatki :) Želja je po širših obrobah ter 13 col felnah, drugem izpušnem sistemu ter komplet menjavi notranjosti.

To je zaenkrat to :)

LP

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 04 Jan 2015, 23:21

pozdravljen Denis,

hvala za tvojo predstavitev minija in čestitke za novo pridobitev.
kar se tiče letnika je relativno težko govoriti po slikah, ker na njej ni vseh detaljev. po tistih vidnih pa bi lahko bil omenjeni letnik. seveda je na njem nekaj delov, ki ne sodijo na ta letnik.

najprej bi se spotaknil na ventilator, ker je montiran v napačno stran ;-). ta je postavljen tako, da namesto piha zrak v smeri hladilnika, ga vleče. v zimskem času ni straha za kuhanje, poleti pa to zna biti problem.

kar se tiče vplinjačev.... na sliki je montiran najmanjši minijev SU vplinjač, ki so ga imeli 850 in zgodnji 998 miniji. ta zagotovo ni sposoben "nahraniti" 1,3 motorja. motor je novejše A+ serije. težko pa je reči ali je od minija ali kakšnega drugega angleža, najpogosteje so bili donatorji metroji. za kaj več, bi moral motor videti od blizu.
če se vrnem nazaj na vplinjače... poslikaj tistega, ki si ga dobil zraven. če je orginal od motorja bi moral biti HIF serije premera 44. oznaka igle bi morala začeti z črko BD. ta je za tebe najbolj primeren.

kupljeni dvojni pa je znamke stromberger. po mojih informacijah so jih res imeli austin GT1300, vendar za YU trg. angleški so vedno imeli SU vplinjače.
skoraj s 99% gotovostjo lahko trdim, da boš v njih moral menjati membrano! ta se z leti razapade.
osebno stromeberge ne bi montiral, ker igla ne bo v popolnosti odgovarjala specifikaciji tvojega motorja. stari austin je imel drugačno kompresijsko razmerje, drugo odmično in še kaj....
kar se tiče kolektorja... ta bi moral odgovarjati. minijevi glavi se reče 5 port head. to pomeni, da ima dva sesalna kanala in tri izpušne!

upam, da sem uspel kaj pomagati ;)
Mini loves me

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Mitja » 05 Jan 2015, 23:42

Pozdravljeni na forumu in čestitam za nakup
Kot ti je že Gregor napisal školjka je definitivno starejši model
Kar se tiče motorja podatki po številki motorja 12A2AG01 je to

Mini Cooper Carbed
Engine type & CC : A+ 1275 cc Transverse mounted
Fueling : HIF44 FZX1531, BFY Needle, Red Spring
Engine features :
10.1:1 Compression Ratio
Servo Assisted Brakes
95 Ron Unleaded petrol
Open Loop Catalyst
Pre-engaged starter
Gearbox features :
Std. Ratio Rod Change gearbox with Pot Joints
3.105:1 Final Drive

uplinjač ki ga imaš gor je SU HS2 in je več kot pol premajhen za ta motor pa še motor lahko uničiš če imaš prerevno mešanico zraka in bencina
zato bi ti priporočal da daš gor hif44 in pa sesalni kolektor ki ga imaš na sliki moral pa boš prišraufat čep tam kjer je cev za servo
pa samo 1 distančnik ker na kolektorju imaš 2 ne vidim pa toplotnega ščitnika ki mora bit zdraven
kar se tiče strombergov na tvojem mestu se nebi ukvarjal z njimi ker ne dobiš nič samo za nastavljat so bolj zoprni

LP MItja
Slika

dennis18
novinec

Odgovor Napisal/-a dennis18 » 22 Feb 2015, 01:47

Pozdravljeni po dolgem casu,

hvala za odgovore.

Pocasi bom zacel nabirat dele, ki jih rabim...

Ima kdo taksne sedeze v miniju?

Slika

Slika

Če ja, me predvsem zanima kako se sedi v njih in ali jih je mozno sprobat? :)

LP
Denis

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 22 Feb 2015, 22:49

jaz imam take, vendar niso iz skaja.
vabljen, lahko prideš in se usedeš vanj in vidiš, če ti oblikovno ustrezajo. meni se dopadejo, si resnično v školjki.
niso pa primerni za dolga potovanja, npr nekaj dnevno konstantno vožnjo.
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost