Uvoz minija

vse kar ne veste o miniju
Odgovori
tamejhn
novinec
Letnik: 0

Uvoz minija

Odgovor Napisal/-a tamejhn » 16 Jan 2011, 02:23

L.P usem najprej pohvale za dober in poucen forum,zanima me kako je z uvozom minija iz nemcije ali italije a se splaca pa koliko kaj stroski nanesejo.hvala ;)

borut
Član MKS
Model: brooklands
Motor: 1.3 mpi
Letnik: 97
Kraj: Maribor

Re: Uvoz minija

Odgovor Napisal/-a borut » 22 Jan 2011, 19:36

pozdravljen!

Ker sem predkratkim uvozil minija iz koln-a se še zelo natanko spomnim stroškov in problemov!
Prvo je po mojem mnenju odvisno za kateri model se boš odločil, nato je vprašljivo v kakšnem stanju bo avtomobil in v kakšno smer investicije se želiš podati...
Mene je prišel dmv 15,5% od vsote vozila + homologacija+ pot = cca. 1.300 eur
Moram pa rečt da sem imel zelo velike težave, saj sem si urejal homologacijo 4 tedne!
1. Vzrok je bil ker v bazi podatkov nimajo vnešenih izpušnih plinov saj je že precej star avto in so me zato hteli postavit na najvišjo raven dmv-ja, po večkratnem klicanju na ministerstvo ter ob priloženem potrdilu o izpušnih plinih od rover serviserja, kjer me je list papirja stal 100 eur mi je le nekako uspelo.
2. Vzrok je bil da po zakonu uvožen avtomobil v EU mora imeti zadaj vzglavnike (če ni star več kot 25 let seveda), kar jih mini nikoli ni imel (ne glede da so npr. fiat punto l.97, ford fiesta l 97, rover 214 itd. tudi brez, ki se vozijo po naših cestah) - rešitev: nardil sem si svoje in jih kasneje odstranil.

Vglavnem če imaš željo po mini-ju ter voljo kakor sem jo imel jaz ti bo vsekakor uspelo! :)

lp Borut

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 24 Jan 2011, 00:00

zelo dobro vprašanje in poučen odgovor.

pravzaprav sem zelo vesel tega vprašanja, kajti z uvozom minijev se bo število teh v sloveniji še povečalo.
ko gledam npr. čehe, mađare, slovake, poljake itd.... so ti imeli samo pred desetimi,petnajstimi leti zelo, zelo, zelo malo minijev. sedaj pa nas omenjene države ravno zaradi možnosti uvoza krepko prehitevajo glede števila minijev v primerjavi s slovenijo.

osebno bi raje kupil v italiji zaradi njihovega podnebja in ohranjenosti karoserij, je pa res, da je v nemčiji pestrejša ponudba.

če se vam zalomi pri homologacijah, papirologijah itd... poskusite na večih okenčkih, kajti ponekod nevedo kako ravnati glede posebnosti in maksimalno zakomplicirajo, v drugem mestu pa rešujejo enako stvar kot bi mignil.

srečno pri uvozu!
Mini loves me

lanvid
spremljevalec
Model: cooper
Motor: 1275 (A+)
Letnik: 1991

Odgovor Napisal/-a lanvid » 26 Nov 2015, 09:50

Glede uvoza iz Italije - moje nedavne izkušnje;

Po novem v Italiji zahtevajo da se avto prvo pripelje v Slovenijo z uradno službo - avtovleko, katera ti mora izdati izpolnjen in potrjen CMR obrazec.
Nato greš z potrjenim CMR obrazcem in tablicami skupaj z lastnikom avta v Italiji odjaviti in narediti kupopr. pogodbo. tu dobiš odajvo ACI, kupor. pogodbo,
italijansko prometno dovoljenje. Z temi dokumenti se v Sloveniji obrneš na službo za homologacijo vozil (jaz sem to naredil na avtokrki) kjer steče postopek homologacije (plačilo), vmes je potrebno poravnati na davčni še DMV (davek na motorna vozila), nato po dostavljenem potrdilu plačila, po pošti pride domov homologacijski kartonček. Po tem postopku je avto pripravljen in lahko gre na tehnični pregled in registracijo.

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 01 Feb 2016, 13:45

hvala za razlago. Sem nedavno slišal o spremembi zakona v Italiji, pa skoraj nisem mogel verjeti.
škoda, da se je tako zakompliciralo. včasih je bilo prav zabavno iti pogledati minija, ga kupiti in pripeljati domov.
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost