IMM 2012 - Madžarska

Odgovori
Drejčka
spremljevalec
Letnik: 0

Re: IMM 2012 - Madžarska

Odgovor Napisal/-a Drejčka » 24 Apr 2012, 19:07

Na temo IMM še ena zadeva - fino bi bilo najbrž, da bi se še enkrat pred odhodom na IMM dobili, da dorečemo še nedorečene stvari. :) Da se zorganizira zadeva vsaj tako fino kot je bila v Nemčiji in da vsem pokažemo, da smo slovenski minijaši zakon :clap:

Zgolj v opomnik, sicer nekaj časa je še, pa vendarle...

Glede termina in lokacije srečanja - posredujte predloge.

pozdravček!
A.

Uporabniški avatar
aboxdc
Moderator
Model: Classic MK3
Motor: A Series 998 cc Tran
Kraj: Ljutomer

Odgovor Napisal/-a aboxdc » 24 Apr 2012, 22:11

Torej email od IMM je bil namenjen tistim ki bodo v bungalovih? No jaz bom šotoril, torej se ne rabim sekirat za svoj bungalov:)

Bo res potrebno naredit še kaki zadnji resen zbor, da se dogovorimo koga kako kje in kaj. :)
I Love it when is it MINI, the Only Love that never leaves you alone...

Uporabniški avatar
britax
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a britax » 07 Maj 2012, 17:34

Je morda mene pozabila prijaviti Tjaša,ker me namreč ni na seznamu??? :(

Uporabniški avatar
tomlc
Član MKS
Model: 850
Motor: 850
Letnik: 1976
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomlc » 12 Maj 2012, 18:56

zdravo minijaši,

Midva nameravava it na srečanje v četrtek popoldan in me zanima če gre še kdo v četrtek ali greste vsi v petek. Prilagam še program srečanja.

IMM 2012 Hungary – Official Program Plan

The below mentioned programs are subject to be changed, due to the availibilty and any upcoming circumstances.

Thursday, 24.05.2012

16.00 - End Arrival, and occupancy of the campsite and the bungalows
16.00.-.End Cable ski, water ski on cable
21.00 - Party all night long

Friday, 25.05.2012

08.00 - 12.00 Mini Rallye - Morning edition
08.00 - 12.00 Wine tasting tour, and lunch with an oldtimer bus - Morning edition
12.00 - End Mini Pedal-boat Race
12.00 - End Mini Market
12.00 - End Mini Kindergarden
12.00 - 16.00 Mini Rallye - Afternoon edition
20.00 - Club's presentation and greets for Mini Club Hunagry (Advanced registration needed at the information desk)

Saturday, 26.05.2012

08.00 - 12.00 Visit at the world famous Herendi porcelain manufactory
08.00 - 16.00 Day long excursion to The Puszta, to a true farmland and a road house
09.00 - 12.00 The Most Mini... competition - Morning edition
12.00 - 15.00 Presidents Meeting
13.00 - 16.00 The Most Mini... competition - Afternoon edition
16.00 - 17.00 Mini Wedding
16.00 - 19.00 Wine tasting tour, and lunch, with an oldtimer bus - Afternoon edition
17.00 - 19.00 Mini Promenad with 200 cars
20.00 - Mini Drink Day

Sunday, 27.05.2012

08.00 - 10.00 Mini Fishing Contest
08.00 - 18.00 Day long guided excursion to Budapest by bus
08.00 - 18.00 Day long children program to Budapest by bus
09.00 - 12.00 Mini Me Quiz - Morning edition
10.00 - 15.00 Pleasure-boat voyage to Tihany, the pearl of Balaton
13.00 - 18.00 Mini Me Quiz - Afternoon edition
14.00 - 18.00 Mini Slalom Race
20.00 - IMM key handower, and price giving ceremony
21.30 - Party all night long

Monday, 28.05.2012

06.00 – 16.00 Departure, and leave behind the campsite and the bungalows

Lp

Drejčka
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Drejčka » 13 Maj 2012, 11:16

Hej,

sem tudi že sama želela načeti to temo, da se dogovorimo kdaj se naj bi šlo, kje bo zbirno mesto , kdaj se vračamo (nedelja ali ponedeljek) in če je še kaj za doreči glede IMM-ja... (se bo s seboj vzelo kakšne "rekvizite" - transparente, arafate...)...

Tudi midva sva za četrtrtkovo ekipo. Kdaj sta planirala odhod? Ali se že kaj ve kje se gre - planirana pot...? :?:

Pozdravčke! :D

Uporabniški avatar
tomlc
Član MKS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomlc » 17 Maj 2012, 19:47

Še en teden do odhoda, kje ste folk. Predlagam v torek sestanek v Lj parlament.

Lp tomlc

Uporabniški avatar
MarkoSnoj
Član MKS
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a MarkoSnoj » 19 Maj 2012, 19:12

Pozdravljeni! Govori tajnik kluba! :shock: :D

Dnevi do IMM-a 2012 se odštevajo in stvar postaja vroča ... :P :oops: Da pa ne bo vsem zakuhalo :confusion-helpsign: že preden gremo pa so tukaj prve informacije oz. navodila za štart ekipe, ki se bo na pot podala v četrtek, 24. 5. 2012 ...
Stvar je sledeča: zaradi ure prihoda na Balatonfüred v četrtek, ki jo priporoča organizator IMM 2012 (Madžarska) - to je 16:00 (roko na srce: realno preden bomo postavili štant in razporedili vso kramo bo ura tako 20:00 in žeja v grlu že huda :obscene-drinkingcheers: ) je prav, da krenemo iz naše ljube kokoške prav čas ...

Četrtkova ekipa (upam da se boste lahko dolejnci in ljubljančani ki želite iti v četrtek odločili iti z nami, štajerci :dance: ter lahko prišli na 'meeting' point pravi čas):

Dobimo se v četrtek, 24. 5. 2012 ob 10:00 uri pri Gregorju doma (Brezula). Verjamem da vas velika večina ve kje je to, kdor ne pa me lahko pokliče (041 261 625) oz. bom napisal na forum.

Pot bomo nadaljevali po lokalnih cestah mimo Ptuja, preko Ljutomera ('Lotmerk') do mejnega prehoda Dolga Vas oz. Pince, od koder lahko izberemo ali:
  • gremo po lokalni cesti, z tem da je to časovno dlje (km je jasno manj) - 'road trip'
  • ali pa avtocesta, kjer še na točne podatke cene cestnin še čakam (Denis, hvala! :clap: ) - poravek, jih že imam - 10 dnevna vinjeta za Madžarsko stane 10,62 €, pri nakupu pa je potrebno vpisati registrsko številko vozila, potrebno pa jo je kupiti na naši strani na eni izmed bencinskih črpalk pred mejo (Murska Sobota, Lendava)
Kakorkoli, če ne izberemo avtocest je od Gregorja (Brezula) cca. 220 km oz. 4 ure ali realno nekje 5 ur vožnje (zaokrožujem navzgor). Ob sigurno ne-točnem štartu nam tako lahko uspe da smo na vratih Balatonfüreda do priporočene, 16:00 ure in imamo še dovolj časa za vse ostalo ter zvečer jasno da za:

:violin: :dance: :music-listening: :obscene-drinkingcheers: :romance-grouphug: :text-givemebeer:

Skica poti (lokalne ceste, 220 km, 4-5 ur):

Slika

Skica poti (avtoceste, 290 km, 3.5 - 4.5 ur):

Slika

V primeru izbire avtoceste na Madžarski strani bi bilo potrebno izbrati mejnih prehod Pince, upošteval pa sem tudi, da ne gremo na trajekt, saj je vprašanje ali bo delal, če in kako bo zaseden, tako da sem upošteval priporočeno pot okoli jezera in potem nazaj. Od tu tudi toliko km in čas, ki je skoraj identičen potovanju road trip variante ...

Torej, vse udeležence naprošamo da o tem premislijo in potem enostavno glasujem pred odhodom in gremo po varianti ki bo imela več privržencev ...

Ob tej priliki naj omenin da sem tudi poskrbel za izpis računov, katere smo dobili na različne e-poštne naslove ter jih bom imel zraven (zgolj formalnost). Kakorkoli, če so moji podatki točni nas gre točno 30 !!! :clap:

Seznam:

1. Peter Gruden
2. Tjaša Šaubert
3. Barbara Sinčič
4. Aleš Glavan
5. Jolanda Obronek
6. Gregor Obronek
7. Svit Obronek
8. Karl Bajt
9. Marta Bajt
10. Drago Snoj
11. Marko Snoj
12. Andrej Dobrajc
13. Jelka Dobrajc
14. Mitja Kump
15. Tea Kump
16. Mia Kump
17. Tina Kump
18. Žiga Posedi
19. Sandra Vaupotič
20. Jani Lovše
21. Borut Gorenjak
22. Cita Oberžan
23. Zvonko Filej
24. Denis Čeh
25. Tomaž Pregl
26. Tjaša Hrovat
27. Bojan Štefanič
28. Polona Štefanič
29. Andreja Žarn
30. Aleš Gantar

Če sem koga izpustil se prosim dopišite oz. popravite.

!!! POMEMBNO !!!

Za lažji in predvsem nemoten vstop v 'camp' Balatonfüred je potrebno sabo imeti natisnjen VOUCHER (list z registracijsko kodo) ki izgleda nekako takole:

Slika

Ker nas je registracijo / prijavo delalo več imam jaz te dokumente SAMO za sledeče udeležence:

1. Marko Snoj
2. Drago Snoj
3. Zvonko Filej
4. Denis Čeh
5. Aleš Glavan ter
6. Barbara Sinčič

Za vse ostale udeležence se prosim obrnite na Tjašo Šaubert (tjasasaubert@gmail.com ) možno pa je tudi, da je kdo dobil svoj vaucher na svoj e-mail (če je sam opravil registracijo) zato prosim preverite tudi to opcijo da ne bom potem nepotrebnih težav.

Glede na vso avtomatizacijo samega prijavno / registracijskega postopka Madžarov je pričakovati da kdor ne bom imel tega VOUCHER-ja bo imel kar nekaj težav zato previdnost in skrb vsekakor nista odveč! :naughty:

Toliko za enkrat - upam da so vam predlogi všeč in da je vse jasno in razumljivo napisano ...

LP, Marko. :music-listening:
Računalnik me je enkrat premagal v šahu, toda v kick boxingu pa mi ni bil kos.

Slika

Uporabniški avatar
tomlc
Član MKS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomlc » 20 Maj 2012, 09:17

Hvala Marko za info. ;)

Midva sva za staro cesto in prideva v Bezulo.

Lp Tomlc

Drejčka
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Drejčka » 20 Maj 2012, 22:37

Marko,

se v imenu vseh zahvaljujem za objavo glede štarta in vse informacije glede same poti.

Tudi midva se pridruživa četrtkovi ekipi in sva načeloma za lokalno varianto - torej road trip, kakor se za minija tudi spodobi. ;)

pozdravčke....

:)

Uporabniški avatar
MarkoSnoj
Član MKS
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a MarkoSnoj » 21 Maj 2012, 09:09

Ponovno pozdravljeni!

Hvala za vse pohvale; :clap: nekako sem dobil zagon in prevzel pobudo glede organizacije našega ljubega kluba za letošnji veliki IMM 2012 8-)

Na Facebook strani srbskega Mini kluba je bilo zaslediti ti. hints & tips za potovanje na Balatonfüred, napisal pa jih je vsem dobro poznani, gospod ki se ga zelo teško zgreši - Gabor Varga

Torej:

Slika

Travel hints and tips for your trip to IMM2012 Hungary!

The time is passing by, and there are some hours left until IMM2012. We would like to give you a bouquet of travel hints and tips for your trip to Balatonfüred, Hungary.

- Toll stickers are obligatory on Hungarian highways.
The price is about 10 EUR for a week ticket.
- Use of lights are obligatory on main roads outside of the towns. Use it otherwise you get fined!
- There is zero tolerance on the roads in terms of alcohol consumption.
- The currency exchange rate is about 295-300HUF for a EUR.
- The weather turned nice and hot in the last days, but the lake is still a bit cold (about 15-16 degrees celsius) to have a bath.
- The houses (excluding the retro caravans) at the campsite are aquipped with bedclothes, and basic kitchen utensils. The only thing you have to bring with you is a towel, because the ones equipped are too small. ?
- If you are interested in about to participate on touristic programs you can reserve your place at the information desk on the IMM2012 campsite.

And now for last but not least, here is a song about the IMM’s and Minis to listen during your route!

http://imm2012.hu/dok/IMM%20March/IMM_March.mp3

Can’t wait to have you all here! ?

The IMM2012 team

Torej, če na kratko povzamem:

- Na Madžarskem so po avtocestah obvezne vinjete katerih cena je nekje 10 €, kupijo se na črpalkah v Sloveniji - že napisano in preverjeno z moje strani (+ Denis); glede na povratne odzive se bomo tako odločili za 'road-trip' kjer vinjet ne bomo potrebovali

- Kratke luči je potrebno imeti prižgane na cestah izven naselij (verjetno ker ni tam razsvetljave) - najbolje da jih imamo prižgane skoz, tako kot pri nas in je to - to :)

- OK - glede alkohola razumem to tako da če te dobijo :law-policered: se nimaš kaj pogajat (ala balkanski stil nekaj deset € v prometno in sem rešen) tako da ko vozimo NE pijemo (mislim alkoholnih pijač) :naughty:
- razmerje Forint - Euro je nekje 300 : 1 tako da bomo mel vsaj nekaj dni občutek da mamo ogromno denarja ker bodo številke dosti višje kot pri nas :twocents-mytwocents:

- OK, obljubljajo nekako lepo vreme čeprav to bomo videli ko bomo tam ... za najpogumnejše pa je kopanje v jezeru na 15 do 16 stopinjah :lol: Kdor bom preveč pogledal v kozarec, se bo za nekaj minut namočil in bo v hipu trezen! :doh:

- Hišice v kampu (kdor bo tam) so v glavnem opremljene z vsem; vseeno bi tukaj opozoril da vzamete potrebne (katere so presodite sami) stvari s seboj saj Snoj Rescue Team ne more misliti na vse :snooty:

- rezervacija turističnih programov se opravi v samem kampu - na informacijah kampa

- na koncu pa imate še na povezavi http://imm2012.hu/dok/IMM%20March/IMM_March.mp3 možnost poslušanja IMM 2012 himne, katero bom imel jasno da poleg vse naše avtohtone slovenske glasbe (beri: Avsenik, Franc Košir, Lojze Slak, Fantje iz Praprotna, Ansanbel Bitenc, Beneški Fantje ... ) :violin: :whistle:

Toliko za sedaj - oglasim se ponovno ko bom imel seznam potrebnih rekvizitov, katere še iščemo oz. potrebujemo ...

LP, Marko.
Računalnik me je enkrat premagal v šahu, toda v kick boxingu pa mi ni bil kos.

Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost