IMM 2011- mednarodno srečanje Švica

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

IMM 2011- mednarodno srečanje Švica

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 08 Dec 2011, 20:56

to zgodbo obljubljam že več kot pol leta.
prišel je zimski čas in upam, da vam uspem pričarati pot in samo srečanje na IMM 2011. Večina vas že ve, da so IMM srečanja (international Mini Meeting) največja evropska mini srečanja. vsako leto se zbere nekaj tisoč minijev. v Angliji, ki je rojstna država minija, pa se zbere še več minijev. žal je tam IMM srečanje le vsako peto leto.
posnetih fotk je ogromno (Bog, hvala ti za digitalce) in tukaj bo le izbor primeren za forum.... žal pa mi je že drugi dan srečanja crknila baterija in ogromno je ostalo neposlikanega (Bog, daj naredi že enkrat digitalni fotoaparat brez baterij....).

za razliko od vseh srečanj do sedaj sem si vzel čas za slikanje samo zanimivih detaljev in ne toliko minijev. zanimivi deli še ne pomenijo, da so mi všeč.... ampak so bili dovolj zanimivo za prikaz kaj vse se ljudje pri miniju ne spomnijo, izmislijo, itd.

gremo po vrsti!
letošnja expedicija je bila samo z 2 minijema + 1 BINI, oz. nov MINI + BMW, ki pa je že avto.
štart!
na pot smo imeli namen kreniti ob 4h zjutraj, torej po temi. seveda jaz sem zaspal. Drago- Karl lastnik crvenog MK1 cooperja je prišel do mene, potrpežljivo počakal, da sem se prikazal iz hiše. v tem času je prišel tudi drugi mariborski mini pripravljen za na pot v Švico. Borut je lastnik MPI minija. v miniju ni bil sam. sopotnica je bila lepša polovica Cita.

seveda me je pred odhodom čakalo še delo. Dragotu je "crknil" rele za dinamo in le dan prej sva ga dobila. torej nas je pred potjo čakalo še "šraufanje".
izgledalo pa je tako (pardon v tom stadiju je bila garaža još nedokončana):
Slika

u ljubljani so nas pričakali Peter + Tjaša z novim minijem in Glavan + lepša polovica (v 7 mesecu nosečnosti :shock: ) z BMW. v tem letnem času je bilo še toplo, kar se vidi po kratkih rokavih.
takoj smo se napotili na avtocesto proti italiji. prvi pravi postanek je bil jezero Lago di Garda:
Slika

jezero je bilo prekrasno in nismo mogli, da se ne ustavimo še večkrat:
Slika

šli smo po zahodni strani jezera, kjer so bili številni tuneli.
Slika

pred tunelom v MK1 cooperju:
Slika

ni lepše armaturne plošče, kot stari pravi jajček, ter stare cooper notranjosti :
Slika

vsi udeležnci so po malem divjaki, ki uživajo v ovinkih, zato so se kmalu začele iskati zahtevnejše poti. torej prisiljeni smo iti iz udobne in dolgočasne avtoceste direktno v hribe, višine!
Slika

MPI mini je super za vožnjo. tih, udoben, mehak.... vseeno imam občutek, da je moral kar sopihati za 998 cooperjem:
za njim se vidi v Biniju Peter s Tjašo. on je večino poti vozil zadnji. čuval nas oz. kril hrbet, ko smo morali na avtocestah prehitevati, čuval je, da se ni kdo urinil med nas itd. Peter ima neverjetno skrb, ko se vozimo v koloni in je pravi mojster v tem.
Slika

če se ne motim je arhitektura in pokrajina že kar tirolska. seveda smo že v hribovjih.
Slika

ozke ulice imajo svoj čar.Aleš v BMWju pred nami nas je skrbno vodil in bil ves čas v ospredju. vse pohvale, kajti v tako modernem avtu se ni lahko voziti le 120km/h po avtocesti,.... v hribih voziti s pol gasa itd.:
Slika

ni konca ovinkom in hribom. cel dan se že vozimo, Švice pa od nikoder:
Slika

menda ne gremo tisto hribovje zadaj??? v sneg????
Slika

še zadnji počitek pred vzponi. to je bil Atest za rdečkota. seveda se je držal in premagoval višino, kljub temu, da se nama je z Dragotom velikokrat smilil, ko sva ga morala pohoditi do konca.
Slika

pozdraviti so nas prišle še kravice z ogromnimi zvonovi:
Slika

skoraj sem pozabil povedati. to je bil moj prvi IMM, na katerega nisem šel s svojim minijem in seveda ženo.
z Dragotom sva se dogovorila, da greva skupaj z enim minijem.... seveda tokrat z Cooperjem! odločitev se je izkazala za pravilno! moram ga pohvaliti, da je bil super sopotnik, šofer, prijatelj!
Slika

mali mini se neda!!!!! menjalnik žvižga iz 2 v 3 iz 3 v 2, pa v 3, 4, 3,2,3,2,3,2,3,2,3,4,2,2, itd....
Slika

na vrhu nas čakalo jezero.... i seveda skoraj minus!
Slika

vendar..... čaka nas še več vrhov. vsak je še višji in hujši!!!
Slika

povzpeli smo se na več kot 2.000 metrov višine! in kot vidite se še vsi smejemo!!! miniji pa žvižgajo.
Slika

seveda smo med potjo morali tudi prespati. spali smo v hotelu, ki je bil na hribu nad mojim enim najlubših jezer Lago di Como. namesto, da bi po prihodu šli takoj na spanje smo se ob pivu začvekali v noč.... o čem drugem kot miniju.
zjutraj smo prestopili mejo... dobrodošli u CH!!
razočarni smo morali za švicarske avtoceste kupiti celoletno vinjeto. vendar ta za razliko od naše stane le okoli 25 funtov.
Slika

zopet hribi... pravzaprav samo ovinki, planine, prelazi......
Slika

tako izgleda, ko prideš na vrh.... prekrasna narava v kateri ne moreš 100% uživati, ker se ti že malo mudi in si želiš priti na IMM srečanje še podnevi.
Jeff, urednik Mini Magazina nam je že pošiljal sms sporočila kje smo, da nas čakajo. ni kaj, smo še dodatno pohodili gas ;-)
Slika

na vrhu so kamikaze- kolesarji, ki vrtijo vse do vrha, se tam dodatno oblečejo..... in potem iz njih dobesedno poletijo.... na fotki je tudi ženska kamikaza:
Slika

male kamikaze so tudi naši avti:
Slika

prekrasni so!!!!
Slika

še z druge strane!!!! vi pa se odločite katera fotka je lepša:
Slika

V dolini smo v zaveterju končno prišli do hrane. mene je tek malo minil, ko sem videl cene ;) :
Slika

toliko za danas!
jutri štartam s fotkami iz IMM. torej samo miniji in nič drugega!!!!!
Mini loves me

Uporabniški avatar
tomlc
Član MKS
Model: 850
Motor: 850
Letnik: 1976
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: IMM 2011- mednarodno srečanje Švica

Odgovor Napisal/-a tomlc » 08 Dec 2011, 21:50

Grega se je odloču popestriti forum :dance: :dance: fajn fotke,..

...le tko naprej

finch
novinec
Letnik: 1974

Odgovor Napisal/-a finch » 09 Dec 2011, 17:07

še fotk, še fotk! :)

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 11 Dec 2011, 22:15

OK, pa gremo naprej s še več fotkami!

naravno na IMM srečanjih se ponavadi vedno kampira!

nekateri pa kampiraju celo na strehi minija,
Slika

malo utrganih najdete na vsakem koraku. (ta način postavljanja šotora je meni najljubši)..... vendar bogi MK2 spodaj.
Slika

ta ima odličen ne le šotor, pač pa tudi zadnja vrata!!!
Slika

nekateri spijo tudi ob miniju oz, v prikolici (super so te mini prikolice):
Slika

gremo še malo s prikolicami:
Slika

čudovite so te prikolice. tudi to bi moral še imeti:
Slika

platno namesto strehe:
Slika

ti nimajo vrat, sreča, da imajo streho ;-)
Slika

tej milki pa ni potrebna niti streha. :
Slika

tu je druga zgodba. zelo retka!!! innocenti mini cooper export s platneno streho!!!! ni jih veliko. zelo mala serija je bila narejena. mislim, da samo 600 tovarniških izdelkov.
obstaja pa še en kup zanimivosti na tem miniju.... seveda so zanimive, če jih najdete.
Slika

spet streha na svoj način - FUJ:
Slika

pa spuščena rat look streha:
Slika

bile su tudi pisane strehe, tokrat na Biniju (iz Rusije!!!):
Slika

takšna pa je bila streha v slovenskem taboru!!!!! pomagal nam je pri minusu!!!
niti ogenj ni hotel goreti. dež je začel, streha pa rešila. končno slovenska ekipa skupaj na enem mestu.
Slika

toliko za začetek, da dobite občutek o kampiranju in se pripravite na naslednji IMM na mađarskem..... s tem da bo tam namesto minusa, komarji ;-)
Mini loves me

Uporabniški avatar
glavan
Član MKS
Model: austin
Motor: R1, 1330

Odgovor Napisal/-a glavan » 12 Dec 2011, 17:11

komaj čakam drugo leto. Čestitke Gregor lepe slike in komentarji.

Misli pa da se moramo še enkrat dobit in slike izmenjat.
MINI HAS FEELINGS, TOO !

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 13 Dec 2011, 10:22

glavan napisal/-a:komaj čakam drugo leto. Čestitke Gregor lepe slike in komentarji.

Misli pa da se moramo še enkrat dobit in slike izmenjat.

ooooo, soudeleženec! ravno tebe sem čakal na komentar.
res bi bilo fajn se dobiti in pregledati skupne fotke. upam, da do takrat jaz večino svojih že ne bom obesil na forum ;-)

jutri pridejo nove sveže fotke!
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 18 Dec 2011, 23:27

gremo naprej s fotkami!
kaj naj dam najprej ?????

OK,..... ker je ženin projekt Elf še vedno na čakanju v garaži sem najprej iskal originalne Riley Elfe i Hornete.
enostavno so grdo čudoviti!

Slika

zanimiv detalj..... namreč Elf in Hornet sta imala na MK3 seriji že stekla (znebili so se drsnih) kot jih imajo običajni miniji oz. so ti dobili šele leta 1970.
Slika

ta barva bo na ženinem Elfu, seveda z belo streho.
Slika

ta detalj mi je super:
Slika

upsss. ta s šotorom mi je ušel. moral bi biti v prejšni rubriki:
Slika

na tej fotki je zelo zanimiv detalj. upam, da ste ga opazili!
Slika

večina mini lastnikov iz našega prostora ne bi opazila, da je to mini:
Slika

naj se vidijo razlike!
Slika

ja, ja, to je mini!!!
Slika

originalne MK3 Elfovi pokrovi koles!
Slika

beli rob.... edina prava izbira za Elfa!
Slika

nisem se mogel zadržati pri slikanju!!!
Slika

tega so uničili s neukusnimi 12" platišči, vendar ima detalj zaradi katerega se je splačalo fotkati. verjamem, da ga bo kdo našel!
Slika

toliko za danes.
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 19 Dec 2011, 22:55

obljubil sem novo vrsto fotk. predelave, custom verzije.

evo prve predelave.
ring mini je zelo znan. mislim, da sem pred leti že nalepil info o njem.
meni je bil zanimiv, ker je bil en prvih turbo minijev v nemčiji in en prvih nasploh z turbo minijem z glavo s štirimi sesalnimi porti. tega je razbil in šel na projekt honda oz. vtec motor v mini vanu. seveda ima za sabo še en kup zanimivih projektov.

tukaj je še uraden dokumentarec iz nemške TV:
http://www.youtube.com/watch?v=LaYaSWyrE2M

njegova vožnja po nurburingu.
http://www.youtube.com/watch?v=rzcFvsbPOIU

+ njegov hobi iz začetka 2000.
http://www.youtube.com/watch?v=B2qX85x93cw

takšen je bil v živo v švici:
Slika

v tem pa mislim, da je suzuki swift motor. mini je nastal v eni od bivših ruskih držav.... ne me pa vprašati točno kateri.
na žalostv estetiki je pod 0.
Slika

ko smo že pri custom verzijah.... nemorem da se ne dotknem mojega enih najljubših minijev. nemorem reči da mi je všeč in da bi ga imel.... je pa unikaten po različnih detaljih in ima veliko dodelanih detaljev, izboljšav in rešitev.
sicer mi je ta mini inspiracija iz leta 2002, ko sem ga prvič videl v Italiji na IMM. od takrat je zadržal svoj custom izgled z polno ukusa in tehničnih rešitev. če se ne motim je bil predprejšne leto objavljen simpatičen članek v MiniMagazinu.

torej gre se o Inno kombiju (in za sam začetek ima že custom napis!):
Slika

odlična rešitev zadnjega stabilizatorja:
Slika

korak naprej v primerjavi z tovarniškim minijem:
Slika

ni napak niti pri motorju. verjamem, da boste vsi opazili zanimive detalje. so vam všeč?
Slika

še iz drugega kota:
Slika

tukaj bi res lahko bilo veliko komentarjev..... vendar sem bom zadržal. čakam na vas.
Slika

seveda pri resnem tuningu ne gre brez ABC razdelilnika:
Slika

z kromom je obseden:
Slika

zanimiva rešitev!
Slika

na srečanju je bilo še podobnih idej glede antene:
Slika

bili so tudi oguljeni miniji. smrtni greh....
Slika

še oguljeni primerki:
Slika

kolikor grešno, še vedno dobro narejeno:
Slika

še detalj od zadaj:
Slika

ta pa je zglajen verjetno veste na kaj mislim.
Slika

vsak po svojem okusu:
Slika

včasih so rekli širok kot blatnik FAP:
Slika

čisto nemški okus!!! simpatična rešitev odbijača v van stilu. ....vendar nikoli nisem razumel zakaj so jim tako všeč inno haube.
Slika

to je vse za danes. lahko noč z nežnim tuningom.
Slika
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 21 Dec 2011, 11:44

gremo naprej še malo s čisto klasiko.
meni najljubši model je mini MK1. serije, ki so jih izdelovali od 59 do 67 leta

moja ena najljubših barv je fiesta yellow. barva, ki jo je nemogoče uslikati. rada potegne na zeleno barvo, v resnici je pa zelo, zelo nežna rumena.

ta MK1 mini je zelo zgodenj model. izda ga prednja vezna stena, razlika je očitna.
Slika

še en fiesta rumeni MK1!!!!
ni mi bilo jasno zakaj ima kolesa svetlo modre barve????? ni logike, niti estetike!!! zakaj????
kasneje se mi je posvetilo zakaj.
pri fiesta yellow barvi je bila notranjost powder blue barve, torej od tapet, sedežev itd. in lastnik je očitno to barvo izbral za "feltne" ... :?
ponovo je beseda o zelo zgodnjem modelu. tu ga izdaja streha, ki je ravna in tako so imeli le do 64. leta. karavan mini z tako streho se nahaja tudi v sloveniji. seveda je edini.
Slika

tokrat fotka še enega fiesta yellow in sicer notranjost.
zakaj sem izbral notranjost? zato, ker je ta zelena. napačna barva. morala bi biti powder blue kombinacija. vseeno ima zelo zgodnje sedeže, ki so jih imeli samo v prvih parih letih proizvodnje.
radio je dodatna oprema. takrat je BMC dobavljal radije v barvni notranjosti minija. najdetega na polici. je pa tu še en zanimiv detalj.... no upam, da ga najdete.
Slika

MK1 cooper notranjost. posebno pozornost povleče sedež šoferja!!! za laike nič posebnega, za poznavalce poslastica!
Slika

po zelo dolgem času sem ponovno videl prave črte. john cooper miniji so vedno imeli črte do šipe!!! detalj, ki se je danes skoraj pozabil in ni več v uporabi.
Slika

zelo, zelo, zelo zgodnja notranjost od MK1 minija. lahko bi bila iz 61 leta.
Slika

značka, ki po obdobju sodi na MK1!
Slika

samo nemci lahko dajo masko kot je ta!!! originalno so Van- kombi miniji imeli za delavske namene. da bi ti bili čim cenejši so jim masko naredili v enem kosu z prednjo vezno steno.... vendar to ročno delo nemcev še nisem videl. je pa praktično!
Slika

moja žena bi rekla, da je to en najčistejših minijev na srečanju. MK2 v almond green barvi. popolnoma originalen in prelep v svoji enostavnosti!
Slika
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 21 Dec 2011, 11:47

sledeče fotke s works miniji in to original in works stil.
komentarji ne bodo potrebni.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

in še kopija ;-)
Slika
Mini loves me