IMM2014 - Anglija DODANE FOTKE 1.del.

Uporabniški avatar
aboxdc
Moderator
Model: Classic MK3
Motor: A Series 998 cc Tran
Kraj: Ljutomer

IMM2014 - Anglija DODANE FOTKE 1.del.

Odgovor Napisal/-a aboxdc » 02 Feb 2014, 19:25

Letos bo malo dajša pot do samega IMM-ja ki se bo odvijal v Veliki Britaniji.

Če pobrkljate malo po uradni strani http://www.imm2014.co.uk/travel-info zasledite da nam obljubljajo popuste in sicer, Calais-Dover trajek 10%, za eurotunel pa dajo popust če je skupna količina vozil najmajn 15.
Sam kraj dogotka bo na Kent Event Centru ZEMLJEVID

Nastanitev je možna v luksoznih ali klasičnih šotorih v hotelu , kam prostoru, ali varianta b&b (bead and breakfast)
Cena kampiranja v lastnem šotoru je vključena v sami ceni vstopnice. V primeru da se kampira z prikolico ali avtodomom, bo potrebno doplačat malenkost.
Za skupinski najem prostora moramo predhodno najavit in registrirat klub.

Slika

Luksuzni paket

Slika

Klasični paket

program je sledeči

Četrtek, 31 Julij

Dnevni program:
Prihod 14h(15h po našem času) za kampiranje

Večer:
Video disco
Rock n Roll Bingo
DJ
Karaoke
Bar

Petek, 1 August
Dnevni program:
prihod ob 8h
Shepherd Neame Brewery Trip - izlet (REZERVIRAJ ZDAJ - Omejeno število)
Club games heats
nastopi bendov na vaški zelenici

Večerni program:
ob 20h – Uraden IMM opening Party
Live bend - The Overtures – http://www.theovertures.com
Žur do polnoči

Sobota, 2 August
Dnevni program:
London Coach trip - izlet (REZERVIRAJ ZDAJ - Omejeno število)
Sound Off
Arena šov/dogodki
Club games heats
Svetovno najglasnejši izpuh (tekmovanje)- World's loudest exhaust competition heats
Thrash an engine!
Panoramska vožnja okoli Kenta
15h: Meeting predsednikov

Večerni program:
17h – 21h – IMM večerja z dvema hodoma
21h IMM Party night starts with superb stage act
Mini Glow show
in The Bogus Brothers party band - http://www.bogusbrothers.com
Žur do polnoči:

Nedelja, 3 August

Dnevni program:
8h-10h zajtrk
Arena dogodki čez dan:
Daytime: Mini 55
Mini Stunt shows
Sound Off
It’s a knockout club games final
Live Concours - Top 55 minis in world contest
Kent Fire and Rescue display
World's loudest exhaust competition final
Thrash an engine!

Večer:
20h predaja IMM ključa gostitelju za 2015
Final Party night with Fabulous Boogie Band and disco until Midnight

Ponedeljek, 4 August
IMM zaključek 12h podne
I Love it when is it MINI, the Only Love that never leaves you alone...

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Re: IMM2014 - Anglija

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 04 Feb 2014, 01:38

srečanj International mini meeting - IMM2014 bo to leto največje svetovno srečanje minijev.
vsakih pet let je Anglija gostiteljica tega srečanja.
pred petimi leti v Birmighenu na 50. obletnici minijev je bilo udeleženih 5 posadk iz Slovenije.
pre desetimi leti v Norvichu samo dve posadki.
pred petnasjtimi leti celo tri posadke iz Slovenije.

upam, da nas bo to leto kaj več? pot ni kratka, pa tudi predolga ne. osebno grem na pot vsaj tri tedne prej in naredimo pošten potem po določenih delih anglije. za smetano pa si pustim srečanje IMM.

verjamem, da bo letošnji program zelo bogat in da zberemo dovolj inspiracije za odhod na naslednji IMM2015, ki bo v Litvaniji :shock:
po Litvaniji pa je glavni kandidat Belgija.

predlagam, da sporočite svoje prijave, tako, da lahko rezerviramo klubski prostor za postavitev šotorov. :dance:
Mini loves me

Uporabniški avatar
britax
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a britax » 21 Maj 2014, 21:51

Gre mogoče kdo z letalom???

lp,Jani

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 27 Maj 2014, 06:53

britax napisal/-a:Gre mogoče kdo z letalom???

lp,Jani
Jani, če greš z letalom, ti s seboj ne bodo pustili vzeti minija..... vsaj pod ročno prtljago ne ;-)
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 27 Maj 2014, 06:54

gregor.tm napisal/-a:
britax napisal/-a:Gre mogoče kdo z letalom???

lp,Jani
Jani, če greš z letalom, ti s seboj ne bodo pustili vzeti minija..... vsaj pod ročno prtljago ne ;-)
pa kakoš boš nosil domov vse dele, ki jih boš tam kupil? 8-)
Mini loves me

Uporabniški avatar
busa
spremljevalec
Model: innocenti
Motor: hayabusa

Odgovor Napisal/-a busa » 27 Maj 2014, 23:00

jih bo v sportBili torbico spravil :lol:
RWD FUN

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 28 Maj 2014, 07:57

ZELO POMEMBNO!!!!
samo do konec meseca lahko še kupimo karte!!!!
obstaja možnost da smo logirani skupaj kot klub. to bi bilo fajn, saj tako dobimo skupni prostor za kampiranje.

http://www.imm2014.co.uk/register-now
Mini loves me

Uporabniški avatar
britax
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a britax » 28 Maj 2014, 23:24

Jaz pač z Minijem ne grem,bi pa šel z letalom,če bi šel še kdo?

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 07 Jan 2015, 13:01

zima je idealen čas za obujanje spominov, zato bom poskusil prenesti nekaj vtisov iz udeležbe največjega mini srečanja v letu 2014.
ker gre za okroglo obletnico- 55let proizvodnje minija je udeležba obvezna z minijem. vse tipa letalo ipd odpade.

za pot smo si vzeli cca. mesec dni, srečanje pa pustili za na konec v stilu sladice.
Slika

večino poti smo prevozili po podeželjih:
Slika

in po nacionalnih parkih, naravi, čudoviti pokrajini:
Slika

sama pot oz. potep je bil opisan na spodnji povezavi.
viewtopic.php?f=6&t=1379

zdaj pa k fotkam iz sračanja.
po potepu po GB smo s Jeffom, Alexom in Suzy prav tako legendo iz mini sveta po GB, katerega poznajo vsi pravi ljubitelji minijev in Stephenom iz Mini Magazina odpravili na prizorišče srečanja. na fotki še zadnje tankanje:
Slika

na srečanje smo uspeli s pomočjo Jeffa priti že dan pred uradno otvoritvijo, saj smo skupaj postavili štand mini magazina itd...
Slika

privilegij, da si na sreačnju pred množico je, da srečaš veliko znanih ikon iz mini sveta, še predno jih obkoli množica in tako prideš do možnosti sproščenega klepeta.
na sliki je ena največjih legend Bill Richards, dirkač, tuner zmagovalnih motorjev, in še kaj. ni nama zmanjkalo skupnih tem, sploh, pa ko sem ga začel spraševati kako obnoviti najredkejši 970 cooper S motor. začel je pisati stopinje štelanja odmičnih, predvžiga in ostale skrivnosti. hvala stricu Billu!
Slika

naslednji dan sem našel 970 motor tudi na njegovem štandu. sicer z neorginalnim blokom, vendar obilo zanimivih predelav:
Slika

štand Billa Richarda je stal in se povezoval z Minisparesovim. razstavljenih je imel celo vrsto dirkalnikov s katerimi redno sodeluje na dirkah in seveda nosi pokale. v prvi vrsti je tudi mini s katerim je sodeloval in se ponovno pripravlja na Monta Carlo:
Slika

tako, pa izgledajo njegovi miniji pod pokrovom, brez 8 port glave pač ne gre:
Slika

številne predelave kažejo na dolgoletne izkušnje. tu je še ena skrivnost ispod pokrova. če se ne motim je to bila KAD 16V glava:
Slika

tega minija pa vozi njegova voznica!!! oz voznica njegovega tima. ko je g. pohodila na gas in poletela na prizorišču smo vsi ostali brez sape!
Slika

če smo že pri mini sparesu in 8 port glavami.... še ena poslastica razstavljena na minispares štandu. MK3 cooper S je last uradnega lastnika mini sparesa, s katerem sem imel možnost eno urnega klepeta glede delov, kvalitete, dobavljivosti, trikov itd....
Slika

vsi, ki ste spremljali preteklo leto ste zagotovo zasledili oživitev stare legende Richarda Longmana s identično repliko njegovega GTja. lastnik ni nihče drug kot znameniti g. Swift oz lastnik trenutno top tunerja minijev motorjev Swiftune. priprava njihovega motorja je danes cca. 24.000 funtov..... seveda brez pretirane eksotike. omenjenega GT lahko najdete v lanskoletnem mini magazinu.
Slika

v nasprtonem štabu pri Mini Sportu so gostili najboljšo replico do sedaj znamenitega EJB33 minija s katerim je legenda Paddy Hopkirk zmagal na slovitem Monte Carlu in prinesel miniju večno slavo.
kaj več o tem miniju si lahko tudi preberete v lanskoletnem mini magazinu.
Slika

ker sem že pri mini sportu , pa ne morem, da ne dam fotke "klavirja" iz serije John Cooper, kajti jubilejna serija ima gravirano njegovo ime na prav vsakem delu. seveda temu je primerna tudi cena.
Slika

pri mini sportu je bil sparkirani še en "odbit" primerek. verjetno ste zasledili gospoda, ki je s svojim minijem prepotoval zemeljsko poloblo kjer se le da. sicer sva še lani spomladi bila v stiku, ko naj bi šel tudi skozi slovenijo, vendar zaradi dolge in neprijetne poti skozi rusijo, se je odločil iti direktno domov na škotsko:
Slika

seveda smo se poslikali in pokremljali glede njegovih podvigov in bodočih planov. napovedal je, da se kmalu vidimo!
Slika

custom minijev je bilo ogromno. ta ni moj stil, zato nisem naredil več fotk.... je pa na presenečenje je na srečanju zmagal kot edinstveni mini. sedaj pa mi je že malo žal, da nisem poslikal notranjosti, ki je bila sešita iz žaklov brazilske kave in unikatnega stila. ja, po toči je porepozno jokati.
Slika

nizkostrehovnih minijev je bilo še kar nekaj.
Slika

na prvi pogled kičast in nezaninimiv mini. ko pa stopiš bližje in prebereš zgodovina pa vidiš, da ni tako nedolžen.
Slika

torej leopardov mini ima kar močan pedigre. za tiste, ki vas zanima si boste že sami prebrali, kdo je bil prvi lastnik "leoparda":
Slika

mini moke ekipa je bila ena najmočnejših tudi to leto. bilo jih je res veliko. so odličen klub, ki ne glede na vreme vsako leto pridejo s streho ali brez na vsako IMM srečanje. ti so eni od mojih idolov.
http://i1028.photobucket.com/albums/y34 ... 3b2f53.jpg
Slika

tudi najbolj znano podjetje, ki skrbi dobavljivost delov pločevine je bila tu. njihov razstavni exponat zgodnje serije pa je bil za prste polizati.
Slika

meni najljubša je klasika. ta je večna, nesmrtna. tu je znani MK1 1275 cooper S. na IMM2009 je Bobo iz namčije napovedal, da bo prodal svojega neverjetnega custom minija in kupil pravega MK Sa. zadnji dan srečanja je uspel prodati svojega minija in imel dovolj denarja, da je šel v lov za originalnim S-om. seveda teh je danes v originalnem stanju le za na prste prešteti.... po dolgem času je kupil projekt in ga iz ruševinastega stanje oživel v današnje stanje. če se ne motim je bil potek obnove objavljen dve leti nazaj v mini magazinu.
fiesta yellow pa je edina barva minija, ki je ne moreš ujeti s fotoaparatom. zato je tudi danes eksotična, v 60. letih pa znana kot najmanj zaželjena barva na miniju, danes pa kot najbolj redka. ne vem če sem na srečanju opazil tri take barve. no upam, da jeseni ta barva že na mojem novem projektu.
Slika

čistost ni samo od zunaj ..... ampak tudi znotraj in spodaj:
Slika

kmalu se nadaljuje! čaka še cca. 50 fotk!
Mini loves me

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Re: IMM2014 - Anglija DODANE FOTKE 1.del.

Odgovor Napisal/-a Mitja » 07 Jan 2015, 23:21

Čudovita pokrajina super fotke
A si imel kaj problemov z vožnjo po levi ?
KO zagledam moka me vedno prime da bi si enega omislil samo ko je najslabše ohranjen 4000 €
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost