IMM2013 ITALIJA- Toscana DODANE FOTKE!!!!

puma79
spremljevalec
Model: inocennto
Motor: 1275
Letnik: 1968
Kraj: Strunjan-Portorož

Re: IMM2013 ITALIJA- Toscana DODANE FOTKE!!!!

Odgovor Napisal/-a puma79 » 06 Dec 2013, 23:42

mega.....dobro si pripopaw te fotke gor :clap:

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a inno » 07 Dec 2013, 22:40

Odlično prikazano. Koliko so se pa vrtele cene alu platišč?

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 07 Dec 2013, 22:57

inno napisal/-a:Odlično prikazano. Koliko so se pa vrtele cene alu platišč?
cene..... za drobiž. mislim, da nekatere tudi okoli 600€!!!!!!
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 07 Dec 2013, 23:16

prišli smo do stojnice znanega italijana, ki je en največjih zbirateljev mini modelčkov. Luca ima eno največjih zbirk mini modelčkov na svetu. do sedaj je znan le še nekdo, ki ima malenkost večjo. zbirka po spomnimu šteje nekaj tisoč!!!!!!!
tokrat bom dal samo fotko ali dve, v naslednji reportaži pa bom dal fotke, ki sem jih posnel pri njemu doma. modelčki so vsepovsod. tudi na wc-ju, kopalnici, hodniku, posebni sobi za njih..... ima pa tudi zavidljivo zbirko tovarniških prospektov. ampak o tem naslednjič več.... obljubim.
Slika

prvič v življenju pa sem videl modelček mini ERA turbo. najmočnejši serijsko izdelovan turbo. predvsem lansiran na japonsko tržišče.
Slika

ko smo že pri eksotiki..... je bilo potrebno pogledati še pravega worksa! tu je šlo nekaj deset fotk predvsem na detalje.... vendar vas tu ne bi rad s tem moril.
Slika

notranjost zelo pristna in taka kot so jo imeli pravi worksi.
Slika

tudi to že redko vidiš!
Slika

GT-jev res ni veliko..... a W&P pa še veliko, veliko, veliko manj. tipične prepoznavne predelave kažejo na unikatnost tega minija. W&P tovarna se je ponovno nekako pobrala na noge in naj bi nadaljevala z stilsko preobrazbo novega minija :roll:
Slika

tu ne vem ali naj bi se pohvalil ali raje zjokal. sredi največjega vrveža me je zgrabil znan zbiratelj MK1 cooper S-ov. zelo, zelo redek 970S model mu ni vžgal. prelival mu je bencin, H4 vplinjači pa so v tem primeru bili prava mora. prosil me je za pomoč pri odkrivanju napake in moje roke so bile ponovno umazane.
ker se počutim na vseh srečanjih kot rezervni serviser sem se na IMM zelo izogibal orodju..... vendar na koncu koncu da nekomu šraufaš 970tko je na nek način privilegij oz. verjetno je to bila edina taka priložnost, da se ti zaupa tako redek mini- pravzaprav najmanjša serija S-a. ..... no pa smo zavihali rokave :angelic-green:
Slika

prav neverjetno pa je bilo, da ko sem ležal na asfaltnih tleh se je v tistem trenutku mimo mene sprehodil pravi škorpijon!!!!! očitno su mu bili včeš MK1 cooper sedeži v ozdaju in je šel na sprehod!
Slika

kmalu se nadaljuje......
Mini loves me

Uporabniški avatar
aboxdc
Moderator
Model: Classic MK3
Motor: A Series 998 cc Tran
Kraj: Ljutomer

Odgovor Napisal/-a aboxdc » 02 Feb 2014, 03:52

Vidim da vse premalo čekiram poste in preveč brkljam po tehničnih zadevah.... Zelo zanimivo je moralo biti sodeč po fotkah:) Gregor hvala za izčrpna poročila:)
I Love it when is it MINI, the Only Love that never leaves you alone...

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 04 Feb 2014, 12:41

OK, gremo naprej s fotkami.

prišel je čas za president meeting kjer se voli oz. potrjuje gostitelj za IMM za dve leti naprej. to je tudi čas, ko se predstavniki klubo skupaj srečaju, se spregovori o trenutnem dogajanju, nadaljnem delu, viziji, problematiki IMMjev.... itd.
to se je odvijalo v reporterski dvorani z izjemnim pogledom na ciljno ravnino dirkališča v Mugello.
Slika

seveda tudi Svit je bil prisoten pri volitvah. želeli smo čim več glasov dati Srbiji, da bi ta bila gostiteljica IMM2015. Jeff, ki je sedel polek pa je vse budno beležil, saj je sledila objava v mini magazinu.
Slika

power point predstavitev Srbskega mini kluba je pričela. sem pa potreboval kar nekaj časa, da mi je kapnilo, da na vseh ekranih gledam prav našega karavana ;-)
Slika

čez okno pa smo istočasno opazovali start in slovenskega predstavnika- Boštjana v modri busy!
Slika

seveda ni imel konkurence. vsi so le sopihali za njim.... oz. kmalu ni imel za seboj nikogar več:
Slika

čeprav je bil tu še en predstavnik na zadnji pogon.
Slika

to se pa lahko zgodi le skandinavcu!
ko je bil čas za pisto se je zraven našega sivega karavana sparkiral sivi Mk1 van. prav tako tweed grey barva! kmalu sva začela odpirati haube in pri zelo lepo restavriranem miniju (katerega sem občudoval že predlani na madžarskem) sem ugotovil, da ima narobe obrnjeno veternico. seveda, to je zgodnji model kovinske veternice, vendar je ta namesto pihala v hladilnik vlekla :?
lastnik tega niti ni opazil, pregreval se mu tudi ni, kar je očitno znak, da je v skandinavskih državah resnično bolj mrzlo.
Slika

no comment!
to ni bil le show car! posnetek je bil narejen tik predno smo šli na vožnjo po pisti!
Slika

Jeff se je tudi pridržuil s svojim sprite minijem, ki vsako leto prepuščen na čuvanje v sloveniji vsaj mesec dni:
Slika

številka je začela naraščati.
Slika

jaz sem si zbral, da bom vozil za Riley Elfom. ženi sem obljubil, da bom njenega prebarval v enako barvo.
Slika

brez znanih slovenskih obrazov tudi na pisti ne gre!
Slika

takoj po skupinski vožnji oz. gneči pa je sledil ponovno ogled razstavljenih minijev. ta je s seboj prinesel celo prebivališče!
Slika

ne gre brez pravih Cooper S-ov. ta je bil obnovljen celo v Sloveniji!
Slika

ta Cooper S je prišel iz Malte. ne morem razvozlati ali so imeli za njihov trg speljane zavorne cevi prilagojeno, kajti tega sistema še nikoli nisem videl. tudi novi lastnik, ki je italijan ne zna tega komentirati.
Slika

dokaz, da so spectrum platišča še živa. ponosni smo, da je tak set še vedno živ tudi v sloveniji:
Slika

pravkar poročenemu paru smo tudi z našim podpisom zaželeli veliko sreče, kot je to v navadi ..... kar na haubi!
Slika

malo črnega oz. mini humorja ne škodi:
Slika

ti so pravi fixerji!
Slika

UPS!!! tega pa še nisem videl. prepoznate zanimivost na tem miniju? pravzaprav nič izrazit clubman estate iz sedemdesetih let....... vendra poglejte odbijač!!! tega je imel samo zgodnji pick up in italijanski karavan Mini T!
Slika

da smo vse to in še več videli smo morali kar veselo skakti preko blata. ponovna napaka, da nisem na IMM vzel škornje! naslednjo leto v angliji te napake ne ponovim!
Slika

pri našem šotoru pa je bil parkiran marcos! na takem srečanju ni to nič posebnega, čeprav je bil lastnik študent iz nizozemske in imel doma še dva taka. posebnost je bila, da je imel saturnus žaromete! ko sem ga vprašal, če pozna to znamko in od kje so, ni imel pojma. nato sem se spomnil zgodbe, da so se saturnusovi žarometi po svetu prodajali kot ponaredki žarometov za minije. tako ste lahko npr. na madržarskem še nedavno kupili poceni kopijo prednjih žarometov za minija z imenom saturnus!
Slika

većer smo preživeli pod slovensko srbskim šotorom. eni smo poskrbeli za pijačo, drugi za grill. nadvse domiselen arafat!
Slika

menim, da so naši skupni prostori sedaj že prepoznani in da nas radi obiščejo tudi iz drugih klubov. tokrat se nam je pridružil lastnik nenavadnega minija, ki je zadnja tri leta plenil ogromno pozornosti po celotnem svetu. fant zraven mene je tisti "srečkovič", ki je v grčiji na odpadu našel originalnega Beach Minija!!!!! če se ne motim je nekaj mesecev imel vojno z oblastjo, ki je hotela odpisanega minija iz prometa sprešati in mu že delno poškodovala streho predno ga je grk dobesedno izvlekel ispod preše in končno dokazal, da gre za neverjetno redek primerek minija. restavriral ga je v rekordno hitrem času in če koga več zanima o tem miniju lahko odpremo novo temo.
Slika

kot je v angleški navadi je sobotni karneval vedno v pustni obliki. ni angleža, ki se ne bi našemil. v mini magazinu lahko vidite, da so angleži našemljeni skoraj na vsakem mini srečanju.
Slika

Jeff in Steven sta v tem že tradicionalna!
Slika

koncertna noč je bila v duhu Beatlesov! odlični tribute to! bilo jih je užitek gledati.
Slika

za sobotni kot nedeljski zajtrk smo bili med prvimi v vrsti! vendar organizacija obupna. vsaj 45min čakanja v vrsti za kupon in šele nato vrsta za hrano. večina ljudi je obupala. vendar mi se nismo dali.
Slika

vendar nas je razvedrila angleška reklamna kampanija za IMM2014 v GB.
Slika

seveda ne gre, da se ne pozdravi največje mini legende iz zgodovine mini tekmovanj. letos je 50 obletnica od kar je Paddy Hopkirk zmagal na Monte Carlu!
z Peddiyem je bilo prijetno pokremljati in prav zanimiv je njegov spomin na tekmovanja na področju bivše YU. še posebno potres v makedoniji, ki se je zgodil v noči pred dirko.
Slika

še v večje veselje mi je bil avtogram v njegovi knjigi.
Slika

S sinom sva se spomnila, da bi mu kasneje odnesla še nekaj v podpis:
Slika

seveda senčnik od našega Trevija! sedaj imamo komplet. sedaj je na eni strani je Rauno Altonen, na drugi Paddy Hopkirk.
Slika

neverjetno je, da si zvezda takega formata vzame toliko časa, da lahko mirno poklepeta o več kot 10000000 premleti temi o minijih.
Slika

tudi srbski štand je bil eden najbolj obiskanih! tangice so bile razprodane!
Slika

žal je bil ponedeljek delaven in prizorišče smo tokrat morali zapustiti že v nedeljo popoldan. upam, da ste uživali v fotkah, ki so zabeležile le manjši del vtisov. za ostale pa potrebno kar nekaj časa, da jih predelam. ne vem kam je pobegnil iz fotke boštjanov mini iz pragarskega, ki je pot opravil brez težav, kljub temu, da sva imela njegov menjalnik še par dni pred srečanjem v prafaktorju:
Slika

ko smo prispeli domov smo najprej odprli torbe in privlekli ven tisto kar nas bo še dolgo spominjalo na srečanje:
Slika

Slika
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost