Volanska letev

Odgovori
Lukac
novinec
Letnik: 0

Volanska letev

Odgovor Napisal/-a Lukac » 14 Nov 2011, 15:27

Lep pozdrav, namen imam menjati volansko letev, pa bi rabil kak nasvet glede izbire. Imam Coopreja MkIV letnik 91 na 10 col kolesih. Malo sem gledal na Minisport/Minispares ki imajo na izbiro relativno poceni afterpart, quickrack, in sportpack letev.
Mislim da afterpart ni najbolj kvaliteten, zanima me predvsem kaka izkušnja z quickrack letvijo, za sportpack pa ne vem čisto dobro. Kolikor sem razumel je zaradi širine gume 13 col omejen kot zavijanja, kar poveča obračali krog, ne vem pa kako je z ojačivijo same letve. Predlogi dobrodošli!!!

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Re: Volanska letev

Odgovor Napisal/-a Mitja » 14 Nov 2011, 23:15

Lep pozdrav ter dobrodošel na forum
2,2 letev je super če te ne moti malo trši volan
pri večjih hitrostih moraš biti kar malo pazljiv ker je zelo odzivna (sploh če imaš športno nastavljeno podvozje)
Sam jo imam v miniju kakšne 4 leta vendar je že1 teden dobila luft tako da ji je bilo treba
zamenjati ohišje za stari tip in od tedaj je OK
Za Sportpack-ovo letev si prav razumel in se ti jo ne splača kupovati razen če misliš imeti 13" koles pa še draga je
Slika

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 18 Nov 2011, 22:30

pozdravljen Lukac!
MPI volanska letev ni potrebna. v bistvu je za 10" nezaželjena, razen, če imaš zelo široka platišča in obstaja možnost drsanja ob prednji rob blatnika.
če imaš rad "direktno" vožnjo z zelo odzivnim volanom je quick rack idealen. osebno ga obožujem. je pa dosti odvisno od stila vožnje kaj ti bolj odgovarja.
kopije seveda niso nikoli na nivoju originala. potrebno je vedeti da so obstajale tudi serije originalnih delov, ki so bili slabši od kopije itd.... vendar na tržiču ni več velike izbire.
osebno že kar nekaj časa vozim kopije. za enkrat so se obnesle. na sivem miniju sem z njo naredil več kot 35.000 km v katerih je vključeno kar par nekajtedenskih potovanj in že kar številno srečanj in za enkrat še drži. seveda govorim o std. letvi.
kopija quickracka sem testiral to sezono. MK1 cooper z zelo živahnim motorjem je to leto z njo naredil cca. 10.000 hitrih kilometrov in iz prve roke povem, da lastnik nima lahke noge + da smo šli z tem minijem na IMM v švico skozi zelo zahtevne italijanske in švicarske prelaze. minija imam ravno te dni na dvigalki in letev zaenkrat deluje brezhibno. tako da odvečni strahovi niso potrebni. žal pa pri kopijah ni nikoli garancije.
kljub temu imam v garaži vedno kakšno tako novo letev za rezervo.
Mini loves me

Frenk
spremljevalec
Letnik: 1971

Odgovor Napisal/-a Frenk » 23 Nov 2011, 10:14

Pozdravljeni, In katera je tale:
STEERING RACK RHD NEW UNIT FAM7306
Description
brand new steering rack less track rod joint ends for Mk2 models on, with right hand drive steering.On most of these racks one of the small bolts that holds the pinion cover on sticks out. Do not be tempted to tighten it up as it will adjust the preload on the rack. the more you tighten it, the stiffer the rack will get! (and vica-versa) Always replace the dust shield 21A30 between body and rack around the spindle that locates the inner column and anti friction/static packing pieces 21A2553. Not suitable for Sportspack MPI cars.

Imam 10" gume.
LP F

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 23 Nov 2011, 16:02

ta bo napačna za tvojega minija, razen, če imaš volan na desni strani?
prava bo: FAM7307 ... če gledaš cenejšo varijanto.
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost