sedež se zatika, ne vrne se v prvotni položaj

Odgovori
Primc
novinec
Letnik: 0

sedež se zatika, ne vrne se v prvotni položaj

Odgovor Napisal/-a Primc » 04 Jan 2011, 19:18

Pozdravljeni, se je morda kdo srečal s podobnim problemom? Namreč sopotnikov sedež se mi je zataknil v poziciji skoraj za ležanje, nikakor ga ni več mogoče spraviti v prvotni položaj. Hvala za eventuelno pomoč. ;)

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Re: sedež se zatika, ne vrne se v prvotni položaj

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 06 Jan 2011, 10:25

take težave še nisem imel.
verjetno boš moral odstraniti prevleko sedeža, da prideš do mehanizma in vidiš ali je napaka na zobih. ti so relativno šibek element. so bili še slabši primeri, kjer so popolnoma popustili in je naslonjalo padalo samo od sebe.... takrat so ponavadi morali mehanizem zavariti, žal sedež za vedno ostal v istem položaju.
Mini loves me

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Motor: 998
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: sedež se zatika, ne vrne se v prvotni položaj

Odgovor Napisal/-a Miha » 06 Jan 2011, 10:45

Meni pa se je pripetilo enako. Sklepal sem, da se je zlomil tečaj hrbtišča. Z občutkom sem premikal ročico za nastavljanje naklona hrbtiča in hkrati poskušal premikati hrbtišče naprej in nazaj. Naenkrat se je hrbišče premaknilo, zobje v tečaju so se ujeli in vse je OK. Nisem pa odstranil prevleke sedeža, da bi naštudiral konstrukcijo tečaja. Morda najprej pogledaš kakšno knjigo o rezrevnih delih ali delavniški priročnik, da ne boš delal samo na občutek, kot sem hitel sam.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost