Net '' narejen provizoriš''

Odgovori
Uporabniški avatar
tomlc
Član MKS
Model: 850
Motor: 850
Letnik: 1976
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Net '' narejen provizoriš''

Odgovor Napisal/-a tomlc » 01 Jan 2011, 18:15

Danes mi je bratec povedal da je pri mojem miniji potrebno zamenjati nek net, ki je menda trenutno narejeno provozoriš. To je izvedel od sodelavca Mitja, ki je iz Ribnice in moj avto pozna v piko. Pravi da je potrebno ta net zamenjati pri mašini, ker pa je potrebno odpreti glavo motorja priporoča zamenjavo dihtenge za glavo. Če kdo kaj več ve o tem naj mi pove kaj moram urediti.

LP

Tomaž
Nazadnje spremenil tomlc, dne 02 Jan 2011, 17:22, skupaj popravljeno 1 krat.

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Motor: 998
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Net '' narejen provizoriš''

Odgovor Napisal/-a Miha » 02 Jan 2011, 15:15

Morda prosiš bratca, da vpraša sodelavca, ki pozna tvoj mini v piko, če je potrebno hkrati namazati ali celo zamenjati auspuh-lager. Kajiti nepravilno vzdrževanja tega auspuh - lagerja je često vzrok marsikateri predčasni okvari na vozilih. Nepravilno delujoč auspuh-lager škodljvo deluje na kopf-dihtungo. Potem pa se začne....Tudi miniji niso imuni.

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Mitja » 03 Jan 2011, 01:33

Slika
Net se nahaja na zadnnjem spodnem robu glave in mu je puščal. Za silo je rešeno zkratkim vijakom.
Najbolše je, da snameš glavo in odvrtaš net ,ter ga nadomestiš z novim ali se bolje zapreš luknjo z
medeninastim čepom. NE odvrtaj neta, ko je glava še na motorju, ker ti lahko opilki padejo v oljno galerijo
in boš uničil motor (tesnila glave so okrog 20 €)
Slika
Tu imaš še pogled iz zadnje strani motorja

PS. Avspuh lagerje in ostale podobne pritikline, ki niso del minijev lahko zrihta kdo drug
na kakšnem drugem naslovu. Sploh pa forum ni mesto, na katerem bi reklamiral izdelke takšne vrste!
Slika

Uporabniški avatar
tomlc
Član MKS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomlc » 03 Jan 2011, 22:31

Najlepša hvala za ta odličen opis. Mogoče nebi bilo slabo če bi se slišala po telefonu ali na pjači, ker imam še nekaj vprašanj. Vidim tudi, da si pravi Mitja o katerem mi drugi pravijo. Upam, da se kmalu vidmo. Moja tel. 051/652-301.
Jutri bom šel pogledat ta net.
Hvala

Tomaž

Uporabniški avatar
tomlc
Član MKS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomlc » 08 Feb 2011, 21:09

:arrow: Zdej mam pa jaz spet vprašanja glede tega neta.
Kolker vem morm glavo dol vzet in zato bi fajn prišel kakšen nasvet ali kar pomoč pri samem posegu, ker glave še nikol nism razderal. Ker narazn ponavad ni problema dat sam nazaj da bo tko k more bit pa zna biti problem (npr. nastavit ventile)

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 09 Feb 2011, 23:34

tu ni velike umetnosti.
-za začetek odklopi dve zajli na vplinjaču. en je za "čok", druga za gas.

-odvij objemko na gumi, ki povezuje termostat in hladilnik, ter jo snemi
-odvij tudi nosilec hladilnika, ki je privit na ohišje termostata z dvema vijakoma
-odvij objemko na gumi nosilcu iz vodne pumpe
-odvij objemko na bypass cevi med glavo in vodno pumpo. dovolj je samo zgornja objemka
-odvij izpušni kolektor, na katerem je tudi sesalni kolektor z vplinjačem (ni pa mus, da to snemaš, vendar bo lažje za delati)
-odvij objemko na izpušnem kolektorju
-snemi pokrov glave (dva vijaka)
-odvij klavir ventilov
-nato prični z navzkrižnim odvijanjem vijakov na glavi motorja
-upam, da nisem še kaj pozabil.... zato vse še enkrat preveri.
-nato dvigni glavo in jo snemi (če ne bo šla ..... jo nežno udarjaj z gumi kladivom), ali pomagaš s "pajsarjem"

upam, da je razumljivo in ti bo v pomoč.... če ne pa še vprašaj ;-)
vso delo lahko narediš sam in ne potrebuješ mehanika.... razen, ko boš privil glavo. takrat potrebuješ moment ključ in pravilno zaporedje privijanja vijakov.
Mini loves me

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Motor: 998
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miha » 09 Feb 2011, 23:42

Vse kot je zapisal Gregor. Za nastavitev ventilov rabiš merilne lističe (špione). Pa še podatke o momentu za matice na glavi ter dimenzijo razmika pri ventilih na mrzli glavi.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost