ELEKTRIKA

Odgovori
gašper
spremljevalec
Motor: 998
Letnik: 72
Kraj: smlednik

ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a gašper » 09 Maj 2010, 13:51

Lep pozdrav vsem imam težave z elektriko hotel sem priklopiti luči in vse ostala stikala nato ugotovim da so bile na tem miniju narejene neštete modifikacije kar se tiče elektrike gledal sem po hajnesovi knjigi in mi spet ni bilo nič jasno ker je notri tok teh načrtov različnih da ne vem ker bi bil lahko pravi zanima me če ma kašen od vas kej izkušen s temi kabli in kaj bi mi priporočali kaj narediti ? :think:

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: ELEKTRIKA

Odgovor Napisal/-a Miha » 09 Maj 2010, 21:49

Dve poti sta:

1. najdi človek, ki pozna eletriko minija in ti uredi po shemah; ali

2. se sam naučiš avtoelektriko toliko, da zvežeš pravilno.

Želim ti pravilno odločitev.

gašper
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a gašper » 10 Maj 2010, 15:38

pa mogoče kdo koga poznak ma kej več pojma o tej elektriki na miniju imam tudi dva komplet kabla za minija in ni nobeden podoben temu ki ga imam v avtu ali mogoče kdo ve al bi se dal mal zmodificirat kater kabl da bi nadomestil tega starega?

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 12 Maj 2010, 09:25

osebno svetujem, da se kupijo novi kabli. res je da so precej dragi, vendar verjemi, da ti bodo privarčevali ogromno časa in neljubih dogodkov zaradi oksidiranih konektorjev, stare žice itd.
novi kabli imajo originalne barve žic, kar pomeni, da boš po haynesu ali el. shemi za minija zlahka našel pravo žico. če pa je vmes kdorkoli sam čaral je ponavadi delal z žicami, ki niso originalne barve in za ugotavljanje kaj je kaj, ti bo vzelo veliko nepotrebnega časa.

če se boš lotil sam po Haynesu.... najprej najdi shemo za odgovarjajoči letnik oz. realne model. dostikrat imajo slovenski miniji pomešane dele iz različnih letnikov.... in potem slediš barvo žice in jih razporejaš, da dobiš željeno. ni ne vem kakšna modrost, edino čas in potrpežljivost je potrebna.
Mini loves me

gašper
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a gašper » 04 Okt 2010, 18:33

lep pozdrav zanima me če ima mogoče kdo wiring diagram za innocentija ker sem ugotovil da imam italjanske števce problem je pa le v tem da mi rdeča lučka za napako skos sveti posledično mi tudi alternator ne polni ko sem imel stare kable gor mi je alternator normalno polnil zdaj sem zamenjal kabel z novim ker je bil stari že mal bogi je pa konec ima kdo kašno idejo ali pa wiring od innocentija

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Mitja » 07 Okt 2010, 11:38

Slika

gašper
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a gašper » 07 Okt 2010, 12:16

pozdrav mitja ta načrt sem ze mel sam se mi ne ojema ker mam inno števce kabl pa od angleža včeri sm pa mal meru in sm na alternatorju priklopil dovod ter indikacijo ko sem avto vzgal mi je voltmeter kazal na vhodni in izhodni sponki 12.20v to se pravi napetost k gre not gre ista vn in razmišlam da zna biti kej z alternatorjem :think: ker alternator naj bi polnil 14.4v priblizno ali je mozno da so šle diode al kej podobnega :?:

gašper
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a gašper » 25 Okt 2010, 12:21

evo pa sm zrihtal to elektriko tko da je tema zaenkrat zaklučena
hvala vsem za pomoč lp gašper

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost