Barvanje,peskanje...€?

Odgovori
minifan
spremljevalec
Motor: 1300
Letnik: 1975
Kraj: Ajdovščina

Barvanje,peskanje...€?

Odgovor Napisal/-a minifan » 11 Mar 2010, 16:37

Lep pozdrav vsem forumašem stvar je taka, da imam minija že dva tedna doma in sem prišel do prvega mini vprašanja(?)...Sicer mi je vmes Grega že na enega odgovoril!!;)-(tnx)...ampak vseeno bi pri tem problemu potreboval nekaj pomoči širše mini javnosti. V prvih dveh tednih sem začel z demontažo vseh možnih delov tako, da ima trenutno moj mini samo školjko,motor in armaturo...pa še to bo počasi šlo ven. Prva stvar, ki sem si jo zadal ob nakupu je bila da ga "poštimam" od glave do pet tako, da ga trenutno pripravljam na novo svežo barvo. Danes sem obiskal avtoličarja in z njim opravil kratek pogovor in seveda me je zanimala tudi cena. Med pogovorom mi je zaupal, da je skozi njegove roke šlo že okrog 5 minijev takih kot je moj.

Njegova ponudba je bila za:
-peskanje,
-odpravitev kakšnih lukenj na podvozju,
-kitanje,
-barvanje celotnega minija noter,zunaj v komori
-streha bele barve
-mini svetlo modre
... 2000€

Pa me sedaj zanima vaš odziv na to ceno oz. vaše izkušnje s tem?...Priznam, da sem sam mislil, da pride vsaj kakšnih 500€ manj?!

Lep pozdrav iz sončne Ajdovščine:)

Uporabniški avatar
busa
spremljevalec
Model: innocenti
Motor: hayabusa

Re: Barvanje,peskanje...€?

Odgovor Napisal/-a busa » 11 Mar 2010, 17:55

za vse to kar je našteto, je cena realna. Če pravilno razumem ti poštima tudi manjša kleparska dela?
Dober ličar ti vzame za barvanje ( predhodno kleparsko narejen) vsaj 1200-1500 eur.

lp.

ps. pri peskanju kompletne školjke zna nastati problem, ker se je težko znebiti peska ki ostane v pragovih.
Posledično pregnitje od znotraj na ven, ker pesek zadržuje vlago.
RWD FUN

Miha
spremljevalec
Model: 1000
Motor: 998
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Miha » 11 Mar 2010, 21:24

Dodatno k problemu peskanja, ki ga je navedel Busa, je v tem, da lahko pride pri prevelikem tlaku curka peska do točkkovnega pregretja pločevine in s tem njene deformacije. Ta pojav je izrazitejši pri tanjših pločevinah. Zato peskanje pločevine vidnih delov karoserije odsvetujejo in peskajo le rjaste dele ob robovih. Okvira podvozja in dna karoserije sta najmanj problematična. So primeri, ko so po peskanju karoserije, tako deformirali nekatere dele, da vrata, pokrova motorja in prtljažnika sploh niso več pravilno prilegali v karoserijo.

minifan
spremljevalec
Motor: 1300
Letnik: 1975
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a minifan » 12 Mar 2010, 15:24

Hvala za odgovore iz njih sem izbral, da odsvetujeta peskanje, ker ima več minusov kot plusov. Cena vsebuje tudi kleparsko delo. Stvar bi izgledala takole jst sam pripeljem minija do njega z volanom in na gumah on pa odstrani barvo ga pokrpa(kleparska dela),pokita,temeljna,barva 1,barva 2 pa še peskanje je bilo v igri za dva jurčka. Pol cena je ok?

mini čau

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 15 Mar 2010, 01:12

vse je odvisno od stanja karoserije!
moje mnenje je, da določene karoserijske dele pri miniju je potrebno peskati. s strganjem, brušenjem itd, nikoli ne prideš do živega. npr. koši oz. prostor pod blatniki, raznorazni spoji, pragovi, težje dostopni deli, zadnji most itd..... si več ne znam predstavljati brez peskanja.

pesek mora biti zelo fin.... žal je pri slednjem delo veliko bolj zamudno. če je pesek pregrob, potem pride do zvijanja pločevine, kot je že bilo omenjeno.

idealno je, če menjaš pragove, da speskaš notranjo stran pod pragovi, kajti to je del, ki ga nikoli ne vidiš, se pa znotraj skriva leglo rje.

cena zna biti relna.... seveda izdelek mora biti zelo dober. če pa ta denar daš mojstru, ki brusi in barva doma v garaži je pa denar stran vržen.
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost