Merilnik vrtljajev skače

Odgovori
tur3k
spremljevalec
Letnik: 0

Merilnik vrtljajev skače

Odgovor Napisal/-a tur3k » 18 Feb 2016, 22:16

Pozdravljeni :)

Imam en problem! Kot sem že napisal v naslovu teme, merilnik vrtljajev neprestano skače! Ne glede na obrate! Tudi v prostem teku! Včasih se celo malce umiri, ampak ne za dolgo. Problem naj bi bil (vsaj tako mi je bilo rečeno pri nakupu minija), da prvotno ta mini ni imel električnega vžiga! Od menjave motorja dalje pa ga ima! Ali se da zadevo kako urediti, ali bom moral kupiti nov tacho?

Pa še ena stvar! Merilnik hitrosti mi kaže manj, kot se dejansko vozim :P (dobro zame, če zraven sedi boljša polovica :dance: , a ne za policaje, hehe). Nekako sem se že navadil, da se pri 80 v bistvu že vozim 100, in pri 100 -130 km/h! Vzrok naj bi bil v gumah (original 10", sedaj pa so nameščene 13")!

LP, Tilen
Nazadnje spremenil tur3k, dne 25 Feb 2016, 16:25, skupaj popravljeno 1 krat.

tur3k
spremljevalec

Re: Merilnik vrtljajev skače

Odgovor Napisal/-a tur3k » 23 Feb 2016, 20:45

OK, problem z tachotom še vedno ostaja in še zadevi nisem prišel do dna! Kar pa se tiče druge zadeve (merilnik hitrosti), pa mislim da sem ugotovil kje zajec tiči :dance: :D

Glede na to da v mojem miniju ni prvotni motor ampak drug, sem precej raziskoval in ugotavljal, kateri motor imam! In mislim, da imam motor od MG Metro! Ti naj bi imeli drugačne zobnike v menjalniku za merilnik hitrosti in sicer 5/17! Večina (če ne kar vsi minijevi menjalniki, naj me o tem kdo razsvetli) pa naj bi imeli zobnika 6/16! In ravno to naj bi bilo okoli 20-25% odstopanja pri merjenju! Glede na to, da bom v tem času tako ali tako vzel motor iz minija (sem pač človek, kateremu gre zelo umazan in masten motor od olja zaradi puščanja precej na živce, pa čeprav mi 90% ljudi pravi da naj se ne sekiram "je pač že oldtajmer in spušča :hand: ") da zamenjam vsa tesnila in ga "malo" počistim. Zato bi obenem menjal še ta dva zobnika in zadevo uredil! (seveda moram prej še prešteti zobe, da vidim kakšen imam sploh "final drive", baje 3,44) Tako da mi ne preostane drugega, kot da ta dva zobnika nabavim in ju zamenjam!

Tu pa ste na vrsti vi :D
Glede na to da vas je veliko ki je že kdaj kaj "pošravfalo" svojega minija, mislim da bi lahko ta dva zobnika imel kdo doma mogoče v kakšnem menjalniku, ki je že odslužil svoje in mu je ostal le še za rezervne dele??? :roll: Sem sicer zobnika našel na internetu, vendar se mi 100€ brez poštnine za ti dve mali zadevi zdi precej drago! Upam da se najde kdo, ki si bi malce umazal roke in prebrskal če ima slučajno kje to zadevo!

Pa še link do delov ki jih potrebujem na minispares:
http://www.minispares.com/product/Class ... o%20search

Aja, pa če je kdo mnenja, da sem na napačni poti, prosim naj se oglasi, da si ne belim glave brez veze!

LP, Tilen

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 04 Mar 2016, 21:06

bom moje odgovore dopisal z velikimi tiskanimi črkami zraven vaših vprašanj.
tur3k napisal/-a:OK, problem z tachotom še vedno ostaja in še zadevi nisem prišel do dna! Kar pa se tiče druge zadeve (merilnik hitrosti), pa mislim da sem ugotovil kje zajec tiči :dance: :D MORAŠ NAJPREJ POVEDATI KATERI OBRATOMER IMAŠ, IMAŠ EL. VŽIG ALI NA PLATINE?

Glede na to da v mojem miniju ni prvotni motor ampak drug, sem precej raziskoval in ugotavljal, kateri motor imam! In mislim, da imam motor od MG Metro! Ti naj bi imeli drugačne zobnike v menjalniku za merilnik hitrosti in sicer 5/17! DRŽI, RAZLIČNA PRESTAVNA RAZMERJA PRI MINIJU SO DOSEGALI Z RAZLIČNIMI ZOBNIKI NA DIFERENCIJALU. TEMU PRIMERNO SO PRILAGODILI ZOBNIKE ZA MERJENJE HITROSTI.
Večina (če ne kar vsi minijevi menjalniki, naj me o tem kdo razsvetli) pa naj bi imeli zobnika 6/16! In ravno to naj bi bilo okoli 20-25% odstopanja pri merjenju! Glede na to, da bom v tem času tako ali tako vzel motor iz minija (sem pač človek, kateremu gre zelo umazan in masten motor od olja zaradi puščanja precej na živce, pa čeprav mi 90% ljudi pravi da naj se ne sekiram "je pač že oldtajmer in spušča :hand: ") da zamenjam vsa tesnila in ga "malo" počistim. Zato bi obenem menjal še ta dva zobnika in zadevo uredil! (seveda moram prej še prešteti zobe, da vidim kakšen imam sploh "final drive", baje 3,44) DRŽI, MG METRO JE IMEL 3,44 RAZMERJE (MORDA CELO 3,2), KAR JE NAČELOMA STD. MINI RAZMERJE. VEČINO MINIJEV JE IMELI 3,44. SEVEDA ODVISNO OD LETNIKA. SPUSTILI SO SE TUDI NA 3,2 IN 3,1, CELO 2,9 IN PRI MPI MINIJU CELO 2,7. NAVZGOR JE PA ŠLO S STAREJŠIMI MODELI, CELO 998 COOPER IN 850 NA 3,7 TER 3,9 ITD....
Tako da mi ne preostane drugega, kot da ta dva zobnika nabavim in ju zamenjam!

Tu pa ste na vrsti vi :D
Glede na to da vas je veliko ki je že kdaj kaj "pošravfalo" svojega minija, mislim da bi lahko ta dva zobnika imel kdo doma mogoče v kakšnem menjalniku, ki je že odslužil svoje in mu je ostal le še za rezervne dele??? :roll: Sem sicer zobnika našel na internetu, vendar se mi 100€ brez poštnine za ti dve mali zadevi zdi precej drago! Upam da se najde kdo, ki si bi malce umazal roke in prebrskal če ima slučajno kje to zadevo! TEŽAVA JE V TEM, DA KAR NEKAJ TEH ZOBNIKOV ŽE DOLGO ČASA NI DOBAVLJIVIH, KER SO STARE ROVER ZALOGE POŠLE. NE VEM ZAKAJ PA JIH PRODAJALCI NE UMAKNEJO IZ SVOJE PONUDBE, ČE JIH NIMAJO.

Pa še link do delov ki jih potrebujem na minispares:

Aja, pa če je kdo mnenja, da sem na napačni poti, prosim naj se oglasi, da si ne belim glave brez veze! SI NA PRAVI POTI. UPAM, DA SE KMALU KDO NAJDE, KI IMA TA ZOBNIKA DOMA.

LP, Tilen
Mini loves me

tur3k
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a tur3k » 04 Mar 2016, 23:40

Hvala Gregor za odgovor.

Sedaj ima električni vžig! Pred menjavo motorja pa naj ga ne bi imel. Tole pa je obratomer, ki ga imam:
Slika

Za merilnik hitrosti in razmerja pa sem imel prav! :) imam zobnika 5/17 namesto 6/16, razmerje (po preštetih zobih) pa natanko 3,44!

Torej po izračunu:
17/5=3,4
16/6=2,66
3,4/2,66=1,275!

Torej mi kaže števec natanko 27,5% premalo! :? Ta dva zobnika (6 in 16) bi torej mojo težavo z merilnikom hitrosti rešila, če bi ju le lahko kje dobil :roll:

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 04 Mar 2016, 23:53

Smithsov obratomer katerega imaš je načeloma bil zelo zanesljiv in ni "skakal". je pa res, da starejši model je imel hibo, da je zatajil upor. morda bi se še kdo našel, ki bi bil pripravljen iskati napako, v nasprotnem se rabljeni dajo v tujini dobiti relativno poceni.
tvoj obratomer pa se lahko uporablja tako pri platinah, kot el. vžigu.
jaz bi ga poskusil priklopiti na katero koli drugo starejše vozilo ali minija. potrebuješ le tri žice, ena je masa- črna, modra gre ponavadi na "špulo" tretja pa na + in tako boš najlažje videl ali deluje.
Mini loves me

tur3k
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a tur3k » 05 Mar 2016, 00:22

Super! Se bom poigral z njim, ko bom imel malo več časa, pa sporočim če bom zadevo rešil...

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 05 Mar 2016, 00:43

držim pesti!
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani