misterij

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

Re: misterij

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 01 Jul 2009, 09:42

misterij odpravljen. Traveller se ponovno vozi!!!! prve testne vožnje so bile opravljen včeraj. motor se je izkazal kot odlična konbinacija moči in dolgega prestavnega razmerja (idealen bo za potovanja in še vedno je zelo živahen za mestno vožnjo).

misterij se je nanašal: vplinjač poskusil sem 4x različne,..... od HS4, HIF38, 44 in turbo HIF.... in zlomka samo na HIF44 ni deloval. zakaj? blindiran odušek oz. po domače iberlauf.
da ni vedno užigal na ključ..... odlomljen del vijaka na avtomatu štarterja, posledično poškodba notranjosti. zamenjan in sedaj deluje

danes mu še montiram haubo, masko itd.... jutri pa upam da registracija ;-)
Mini loves me

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 20 Jul 2009, 09:42

torej vsi misteriji odpravljeni.
zadnji večji je bil, da mi je lučka za alternator neprestano gorela. razlog je bil v tem, da sem slepo verjel shemi mini gurujem kot so: Keith Calver, verjetno večini dobro znan iz mini magazina, in številnim pisanjem za minispares, minimania itd.....

šel sem po njegovem nasvetu za menjavo el. inštalacije iz positive earth v negative earth, ter prevezovanje kablov na reglerju ko greš iz dinama na alternator:
http://www.minimania.com/web/SCatagory/ ... ticleV.cfm

obilo identičnih shem in člankov sem zasledil, vendar ta pri meni ne deluje. rumeno rjava žička ne sme biti povezana z maso, kot je to narejeno v shemi.

testna vožnja je bila do morja in nazaj in cca. 1.000 prevoženih km se je odlično obnesel.
Mini loves me

Uporabniški avatar
busa
spremljevalec
Model: innocenti
Motor: hayabusa

Odgovor Napisal/-a busa » 20 Jul 2009, 10:56

Bravo... zdej pa že priprave na pot v Anglijo :) . Na obisku v Zagrebu sem imel manjšo nezgodo... odtrgalo mi je motor iz nosilcev in posledično počil blok motorja, stegnilo ketno, počesalo zobnike. Vse je že sanirano samo na zobnike počakam iz Anglije pa probna vožnja. Angleži nebi bili Angleži če mi nebi poslal napačnih zobnikov :?
RWD FUN

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 22 Jul 2009, 11:16

hrvati so bili tako pesrečni tvojega obiska, da mi nihče niti ni omenil težave. kako si sploh uspel priti domov?

moj mini je v grobem skončan.... samo še cca. 20 malenkosti (never ending story) za postoriti do petka, ko odrinemo. pa še muziko montirati itd.....
Mini loves me

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost