misterij

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator
Model: traveller
Motor: 850, 1275 + turbo
Kraj: Maribor

misterij

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 19 Jun 2009, 08:32

me je sram priznati, vendar težavi ne pridem do konca.

motor vžgem, ta dela lepo, ko se segreje crkne, oz. po vsakem vžigu hitreje vgasne.
zamenjal "frtajler" z platinimai, poskusil z el. vžigom, zamenjal razdelilne kape, rotorje, kable, cinšpulne, ki odgovarjajo platinam ali el. vžigom. razstavil, preveril in prečistil vplinjač,.... 3x bencinsko črpalko... od mehanske do električne....... vendar zadeva se ponavlja :think: :think: :think: .
včeraj se pojavila dodatna napaka in sicer prvič lahko vžgem na ključ, drugič več ne. gre samo še s pritiskom na avtomat štarjteja. sumim da je vprašanje el. kajti ena od luči mi konstantno pregoreva. zamenjal že nič koliko žarnic :( :( :( :.
danes zjutraj motor vžgal in vsakič se po 5 sec. ugasne.

misterij se nadaljuje
Mini loves me

Uporabniški avatar
Setesh
Administrator
Model: hmm
Motor: 998 A+ kmalu K1200RS
Letnik: 0
Kraj: 45°43'13,55'' 14°44'37.34''
Kontakt:

Re: misterij

Odgovor Napisal/-a Setesh » 19 Jun 2009, 09:25

gregor.tm napisal/-a:me je sram priznati, vendar težavi ne pridem do konca.
motor vžgem, ta dela lepo, ko se segreje crkne, oz. po vsakem vžigu hitreje vgasne...
A nivo goriva si preveril? :D
Slika

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 19 Jun 2009, 09:50

sem.... velikokrat.
tank je skoraj poln.

preverjen plovec v vplinjaču, dize itd.... sve pretočno, dela brez zatikanja. tudi zgornji gibljivi del SUja dela brezhibno :think: :think: .
Mini loves me

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Mitja » 19 Jun 2009, 12:15

Priklopi motor direktno na akumulator! Minus na maso, + na plus na špuli , vzameš eno kratko žico jo priklopiš na špulo na (- )na drugi strani pa na frtajler zaštartaš če so špula platine in kondenzator uredu mora laufat (če imaš mehansko pumpo) ;) pazi da odklopljene žice ne pridejo v stik z maso (povij z izolircem) tako boš najlažj vidu ali je problem v elektriki ali pa nekje na motorju preveriče imaš dobro maso
PS
Domnevam da si spremenil na (-) maso
Slika

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 19 Jun 2009, 13:42

tudi to sem že probal. ni pomagalo. sem zato menjal pumpo. nič boljše. razstavil vplinjač itd.... , spet enako. poskusim bencin vlivati direktno v njega, pa nič boljše..... zato tudi pravim, da je to misterij.
vsi postopki so bili ponovljeni vsaj 3x :?
Mini loves me

levč
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a levč » 19 Jun 2009, 14:39

mogoče imaš pa probleme z klučavnico za vžig avta-kakšen slab stik kablov-kratek stik

Uporabniški avatar
Mitja
spremljevalec

Odgovor Napisal/-a Mitja » 19 Jun 2009, 19:31

kakšna je svečka? suha ali mokra, sajasta ,črna,bela al svetlo rjava lahko da ti močno zaliva motor če ti lepo laufa samo mrzu kakšno iglo imaš? pa kater uplinjač? preveri če ti igla od plovca šteka (v tem primeru imaš svečke čist mokre)
Slika

Uporabniški avatar
gregor.tm
Administrator Moderator

Odgovor Napisal/-a gregor.tm » 21 Jun 2009, 21:42

vplinjač je kompletno pregledan.vse štima. igla ustrezna motorju.
ključavnica..... ha ZG forumu in Urošu je naprej prišlo na misel, da bi lahko bila ključavnica. žal nisem bil čez vikend doma, da bi sprobal. moram pa moje skladišče obrniti naokoli, saj vem da imam vsaj dve MK1 ključavnici s ključem, da še to sprobam.... vendar ključavnica ne bi smela biti, kajti enako se mi je dogajalo pred srečanjem v srbiji, četudi sem priklopil motor direktno na akumulator.....

poskusim in javim.
Mini loves me

mean
spremljevalec
Model: Bitanga
Motor: Jako spor
Letnik: 1975
Kraj: Novi Sad

Odgovor Napisal/-a mean » 26 Jun 2009, 15:57

Jesi li uspeo da resis kvar?

Ako ti sijalice crkavaju moguce je da ti alternator prepunjava akumulator, izmeri mu punjenje, a nije iskljuceno da ti to pravi i ostale probleme

inno
spremljevalec
Model: innocenti 1001
Motor: 998
Letnik: 1975
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a inno » 28 Jun 2009, 17:43

Ojla. Sam sem imel podobne težave pri miniju 1000 . Ko sem avto kupil je motor lepo delal potem pa sem naredil servis in zamenjal smo olje ,filtre, termostat, svečke razdelilno kapo in rotor (kar se tiče motorja)češ da bo bolj ziher. Pa se je začel. Zjutri zalaufam avto (prede kot muca) nardim cca 12km avtu zmanjka moči in ugasne. Spet štartam užge nardim 1km spet crkne ,spet užgem nardim 100m crkne in ponavljm dokler ni le še verglal in nič več.Avto z vlečno domov in naslednji dan je plan popravilo. Zjutraj spet užgem in kot da ni nič dokler se motor ni ogrel in zopet isto. Menjam kable svečk in še enkrat svečke pa isto. Potem menjam bencinsko pumpo in še neke kontakte in kable ki so bili sumljivi. Po 14 dneh živčne vojne mi je pomagal kolega in ugotovili smo da je napaka v rotorju (za las tanka razpoka)čeprav je bil nov iz trgovine . Ko je bil avto hladen razpoke praktično ni bilo videt ko pa se je segrel se razteza tudi materjal in takrat je prebijal. To bi bila zadnja stvar ,ki bi jo sploh preverjal .Samo tolk da včasih tud nova stvar ni 100%. Naj se misterij čimprej zaključi in lep pozdrav.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost